Григор Димитров победи Даниел Еванс със 7-5, 7-5 и се класира за 1/4-финал на турнира от ATP 250 в Ченду (Китай). Хасковлията беше много стабилен и хладнокръвен и не допусна срив в играта си.

Уте българският №1 ще играе на 1/4-финал в Ченду с победителя от сблъсъка Александър Бублик (Казахстан) - Джордан Томпсън (Австралия).

Григор Димитров - Даниел Еванс, на живо

Григор Димитров - Даниел Еванс 7-5, 7-5, 1/8-финал в Ченду

Хасковлията се завръща след блестящото представяне на US Open

Мачът беше първи за деня на Централния корт и започна почти без зрители на трибуните. И двамата бяха много спокойни в първите разигравания. Еванс се видя, че ще търси дългите разигравания, но също така залагаше много на непремерени излизания напред.

Британецът стигна до първа възможност за пробив третия гейм. Григор форсира грешка на съперника си и измъкна подаването си с агресивна игра.

В следващата партия имаше обратна ситуация, но Еванс успя с агресивен удар да отрази брейкбола.

Последваха относително лесни сервис геймове до 6-5 за Григор. Тогава Еванс се притесни и след серия от грешки сдаде първия сет с 5-7. Димитров беше непоклатим от другата страна на корта.

Българинът взе инициативата в началото на втората част и с точна игра се възползва от грешките на противника си и поведе бързо с 3-0. Еванс в тези моменти търсеше бърза развръзка и по правило бъркаше.

От тук за Григор беше нужно да вземе още три подавания и мачът да свърши. Той направи това на два пъти, като много не се напрягаше когато посреща.

Еванс беше решил да не се предава и опита да направи пробив в последния възможен момент. Британецът успя, а затова му помогна и Димитров. Българинът изигра единствения си слаб сервис гейм, когато трябваше да затвори мача.

Димитров направи двойна грешка и допусна изоставане с 15-40. Той пласира два хубави сервиса, но след това сбърка в следващите разигравания и мачът се удължи, за щастие, с малко.

Еванс успя да изравни лесно за 5-5, но Григор намери отново сервисите си и поведе с 6-5. И отново гейм №12 се оказа решаващ.

Британецът реши да печели точките веднага след ретур и Григор форсира грешки на съперника си. Един хубав уинър и три аута след ретур затвориха срещата за 1 час и 38 минути.

Григор Димитров проведе мача изключително хладнокръвно и с изключение на гейм №9 във втория сет сервираше на много високо ниво. Той диктуваше темпото и отказа Еванс от дългите разигравания, които британецът търсеше в началото. Българинът рядко прибързваше. Той направи само две двойни грешки в цялата среща.

Даниел Еванс днес беше един добър спаринг партньор.