Британецът Анди Мъри спечели първа титла в кариерата си от сериите "Мастърс", след като на финала в Синсинати, САЩ, надделя над третия в света Новак Джокович.
Сърбинът, който е действащ шампион от първия турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия, се даде с два тайбрека - 6:7, 6:7.
Ноле изоставаше 3:5 във втория сет, но успя да спаси четири мачбола. Все пак шотландецът Мъри триумфира накрая.
На полуфинала сърбинът изхвърли Рафа Надал, който в предишните си 32 мача не познаваше загубата. Така испанецът не можа да оглави световната ранглиста.
На Джокович пък не се отдаде да запише четвърта титла от сериите "Мастърс" в Северна Америка.
chopsuey
на 04.08.2008 в 07:12:15 #1не се излагайте Мъри не е американец