Бившият лидер в световната тенис ранглиста Анди Мъри победи първата ракета на Великобритания Даниел Еванс със 7:6 (5), 6:4 след 2 часа и 33 минути игра.

Мачът бе част от започналия днес демонстративен турнир "Битката на британците". В първия сет нямаше пробиви, а носителят на 3 титли от "Големия шлем" и двукратен олимпийски шампион Мъри реализира единствения брейк в срещата в начало на втората част и това му помогна да затвори се справи с достойния си съперник, без да се стига до трета част.

33-годишният Мъри завършва годината като №122 в ранглистата на ATP. В последната си официална среща за сезона шотландецът загуби от испанеца Фернандо Вердаско с 4:6, 4:6 в първия кръг на турнира в Кьолн през октомври. Все още не е ясно дали Анди ще участва на Australian Open 2021. Напълно е възможно той да трябва да участва в квалификации, които ще се проведат в Дубай (ОАЕ) през януари.