Лийдс победи Манчестър Юнайтед с 2:1 и това много зарадва мениджърът на "белите" Даниел Фарке. Успехът е първи за отбора от Йоркшър на "Олд Трафорд" от 1981 година насам. Българският национал Илия Груев, който беше избран за футболист номер 1 у нас за миналата година, влезе като резерва през второто полувреме на двубоя.
"Разбира се, много се гордея. Чувствам се изключително, особено при тези обстоятелства и в критичен период от сезона. Бяхме малко под напрежение, а и седмицата не беше лесна. Не може да разчитаме на ключови играчи. Бяхме по-смели в предни позиции. Искахме да доминираме. Не можехме просто да се защитаваме. Пресирахме, владеехме топката, а първото полувреме беше перфектно. Само по този начин може да си тръгнеш с точки от "Олд Трафорд". Заслужавахме да победим, имахме отлична вечер. Спечелихме срещу много силен отбор. Постигнахме нашите цели", заяви Фарке, цитиран от официалния сайт на Лийдс.
"Белите" се намират на 15-то място в класирането с 36 точки шест кръга преди края на сезона. В събота отбора на Илия Груев приема последния Уувс на "Елънд Роуд" от 17:00 часа.