Ветеранът Андре Агаси започна с победа защитата на титлата си на турнира по тенис за мъже в Лос Анджелис с награден фонд 500 000 долара.

Американецът надигра в първия кръг на надпреварата Ксавие Малис (Белгия) със 7:6 (12:10), 6:0. Агаси, който вече обяви, че се отказва от тениса след Откритото първенство на САЩ есента, имаше трудности само в първия сет, който спечели драматично след тайбрек. Агаси спаси два сетпойнта, но в крайна сметка взе частта с 12:10.

Във втория сет Андре Агаси показа голямата си класа и не даде нито гейм на своя съперник. Мачът се игра при убийствени температури от 44 градуса по Целзий.

Агаси продължава напред в турнира и ще преследва пета титла от турнира в Лос Анджелис.