Най-добрата ни състезателка Петя Неделчева взе два златни медала от Откритото първенство по бадминтон на страната, което е кръг от Европейската златна купа, категория "А" на Световната федерация. Надпреварата е с награден фонд от 15 000 долара. На финала при жените поставената под номер едно в основната схема Неделчева победи в лесно втората ни ракета Линда Зечири с 2:0 (21:11, 19:8) гейма за 35 минути и защити титлата си. В края Зечири се отказа поради контузия.

"Не очаквах да е толкова лесно. Вчера видях Линда как игра с китайката от Полша, показа една доста добра игра, спечели след три гейма, но днес явно психически тя не успя да се настрои за мача. Това беше в моя полза. Аз гледах да си играя моята игра и да не й дам възможност да си помисли изобщо, че може да спечели мача. Според мен и се получи доста добре", каза за БТА Неделчева.

На финала на двойки жени Петя Неделчева с руската си партньорка Анастасия Руских победиха първите в схемата Никол Гретер (Германия) и Шармейн Рейд (Канада) с 21:11, 21:18 за 40 минути. Във втория гейм българките изравниха при 16:16 и след по-добра игра затвориха гейма на 18. Трябва да се отбележи, че Петя Неделчева игра на турнира с травма в лакътя. Другите шампиони са: на смесени двойки Роберт Матеусяк/Надежда Костючук (Полша), на мъже сингъл Руне Улсинг (Дания) и на двойки мъже Каспер Фауст Хенриксен/Андерс Кристиансен (Дания).