Георги Гайдаржиев №1 в спорта в Благоевград
15.12.2008 15:10:34
Той е и европейски шампион на лява и дясна ръка в своята категория и е обявен за спортист на Българската федерация по канадска борба за 2008 година.
Спортистите и треньорите, които заслужиха място в класацията, бяха номиринани от спортните клубове в Благоевград, а журналистите, отразяващи спортия живот в града, направиха подреждането им.
Победителят Георги Гайдарджиев спечели първото място със 117 точки. Второ място в тазгодишната класация на най-добрите благоевградски спортисти заслужи европейската шампионка по таекуон-до Албена Малчова от клуб "Фолкън", която събра 109 точки. Тя е и държавен шампион по кик-бокс. На трето се класира
нейният съотборник от клуб "Фолкън" и националния отбор Николай Кехайов, който бронзов европейски медалист по таекуон-до, а така също и национален шампион по кик-бокс.
По-нататък в десетката на най-добрите спортисти на Благоевград за 2008 година следват Пламен Кисов (канадска борба), Рая Андонова (плуване), Таня Илиева (бокс), Добромир Карабельов (таекуон-до), Илия Туджаров (спортна гимнастика), Ивайло Урдев (триатлон), Киприан Бербатов (шахмат). Общо 21 състезатели получиха точки.
Най-много гласове в класацията за най-добър треньор за годината спечели Марио Богданов (таекуон-до).
Наградата за феърплей заслужи европейският шампион по шахмат за момчета до 12 години Киприан Бербатов, който прие да играе за родния си клуб Виктори (Благоевград) и му помогна да спечели трето място в "Б" група, след като вече бе преминал в Локомотив (София).
Награждаването на победителите и призьорите в анкетата ще стане на 20 декември (събота) от 19.30 часа в боулинг-центъра в Благоевград, съобщиха организаторите на събитието от община Благоевград.