Българските кикбоксьори се представят добре до момента на европейското първенство във Варна. Светослав Малешков (в категория до 71 кг) достигна до полуфинала, където ще спори с норвежеца Кристиан Кватнинген.

Другият ни полуфиналист е Петър Илиев, в категория до 86 кг. Той спечели четвъртфинала си срещу Сергей Богдан (Русия) без игра, тъй като руснакът не се качи на ринга.

Стилиян Ангелов също е полуфиналист, в категория до 75 килограма.

При жените Пламена Димова (до 48 кг) не успя да се справи на полуфинала срещу Вяра Макресова (Украйна) и остана трета, което означава бронзов медал за нашата състезателка.

Бронзов медал спечели и Филип Есхан в категорията до 54 кг. Той загуби на полуфинала от Сергей Черкаски (Украйна).

На полуфинал в кат. 60 кг Продан Йовчев претърпя загуба от Сорен Йоргенсен (Дания) и остана с бронзовото отличие.

Българският отбор пък по аерокикбокс, се класира на четвърто място на това европейско първенство във Варна. Първи станаха унгарките. В индивидуалната надпревара Лили Кърджиева се класира на 7-мо място.