Виляреал продължава с прекрасното си представяне през този сезон. Тимът постигна 8-ма победа от началото на сезона при гостуването си на Реал (Сарагоса) по този начин твърдо влезе в тройката на испанския футбол, непосредствено след грандовете Реал (М) и Барселона.

Гостите започнаха доста по-силно срещата и поведоха доста рано в резултата. Още в 9-ата минута Маркош Сена с мощен изстрел от дистанци откри резултата. Още 9 минути по-късно Касорла повтори упражнението и даде солидна преднина на отбора си. Оттук-до края на полувремето гостите контролираха играта.

Сарагоса погледна по-смело към вратата на "жълтата подводница" едва през втората част. В 64-ата минута Контини бе изгонен и това почти предреши изхода на срещата. Само минута по-късно отличният в този мач Касорла изведе Нилмар в отлична позиция и бразилецът не сгреши - 3:0. Така и завърши срещата.