Виляреал взе изключително ценна победа с 1:0 като гост над директния си съперник за зона „Шампионска лига" Еспаньол. С успеха „жълтата подводница" се укрепи на 3-ата позиция с 45 точки, на 6 след втория Реал и 5 пред четвъртия Валенсия.

Мачът между два от най-добре представящите се тимове в Примера бе много интересен, като положенията се редуваха и  пред едната, и пред другата врата. На няколко пъти през първата част Диего Лопес трябваше да спасява Виляреал от сигурен гол, отлични прояви имаше и колегата му Карлос Камени.

Голът все пак падна секунди преди почивката. Негов автор стана звездата на гостите Джузепе Роси, който откри с хубав удар след пас на Бруно.

През второто полувреме Виляреал малко затвори играта, но въпреки това застраши на два пъти опасно вратата на Камени. Камерунецът спаси отбора си от още един гол, но пък неговите съотборници също не успяха да отбележат такъв и в крайна сметка Виляреал спечели заслужени три точки.