Виляреал стартира новата година по възможно най-добрия начин. "Жълтата подводница" постигна седма победа през сезона, надвивайки у дома Леванте с 2:1. По този начин селекцията на Унай Емери събра актив от 29 точки, благодарение на който се изкачи до четвъртото място във временното класиране.

Леванте развали серията си от три мача без загуба и се свлече до позиция №12 в таблицата.

Без победител между Осасуна и Депортиво Алавес в последния мач от Ла Лига за 2020-а година

Домакините играха с човек по-малко

Двубоят започна отлично за "жълтата подводница", която откри резултата още в 19-ата минута на "Естадио де ла Серамика". Младият централен нападател Фер Нино засече в мрежата остро подаване на крайния бранител Алфонсо Педраса.

Селекцията на Унай Емери удвои своята преднина малко след почивката. Всичко започна дълбоко в наказателното поле на Виляреал, но действието на събитията светкавично се разви в половината на Леванте. Самуел Чуквуезе реши да продължи за Морено, който нагласи кълбото на по-силния си крак и реализира в близкия ъгъл на Фернандес.

Реал Сосиедад победи Атлетик (Билбао) и излезе под номер 3 в Испания

Минимален успех за гостите в мача

Оставащите мигове от двубоя все пак съхраниха интригата в тази среща. Леванте върна едно попадение чрез появилия се като резерва малко по-рано Серхио Леон. Бившият играч на Мурсия, Лагостера, Елче, Осасуна и Бетис, засече отлично с глава центриране на сърбина Неманя Радоя.

До края на срещата и двете страни имаха повече от отлични възможности за реализирането на нов гол. Хорхе де Фрутос беше много близо до това да сътвори равенството, но мерникът му изневери. Чуквуезе, Морено и Еступинан пък пропиляха страхотни възможности да превърнат в попадение една от контраатаките на Виляреал.