Реал (Мадрид) направи грешна стъпка по пътя към титлата в Ла Лига. "Белия балет" завърши 1:1 като гост на Елче в мач от 15-ия кръг на първенството.

По този начин, тимът на Зинедин Зидан ще завърши годината като втори в класирането с 33 точки, на две зад Атлетико (Мадрид). Елче пък е на 15-ото място с 16 точки.

Реал не познаваше вкуса на загубата в Ла Лига от един месец когато отборът бе победен от Алавес.

Срещата започна с натиск на Реал. Още в 3-ата минута, Тони Кроос засече центриране на Лукас, но стреля встрани от дясната греда. Малко по-късно домакините пропиляха много додбра възможност. Емилиано Ригони нанесе мощен удар от границата на пеналтерията след брилянтно солово действие. Топката отиваше в долния десен ъгъл, но Тибо Куртоа направи ключово спасяване.

Три минути по-късмо "белия балет" бе много близо до отбелязване. Марсело стреля от ръба на наказателното поле, но разтресе напречната греда.

Тибо Куртоа: Не ми харесва да се обявявам за най-добрия

"Всички имаме различни качества"

В 20-ата минута "кралете" успяха да открият резултата. Лука Модрич се извиси, за да достигне до отбита топка в наказателното поле и отклони с глава от дистанция право в горния десен ъгъл. Вратарят не успя да пресече пътя на топката в мрежата, за да стане 0:1.

В 36-ата минута играч на домакините игра с ръка и съдията отсъди дузпа в полза на Реал, но след намесата на ВАР тя бе отменена.

В 52-ата минута Елче бе отборът, който получи право да изпълни единадесетметров наказателен удар след нарушение на Даниел Карвахал. Фидел застана зад топката, за да остави безпомощен Тибо Куртоа за 1:1.

Снимка 511803

Малко по-късно домакините можеха да направят пълен обрат след като Лукас Бойе намери пространство на границата на наказателното поле след добра индивидуална игра и завъртя топката към вратата, но тя премина точно покрай дясната греда.

12 минути преди края Еден Азар влезе в игра, заменяйки Лукас. Белгиецът, който се завърна след контузия в миналия мач срешу Гранада, не успя да помогне на тима си и така Реал завърши 1:1 с Елче.