Осасуна и Депортиво Алавес не се победиха в среща в долната част на класирането на испанското футболно първенство.

Двете единайсеторки сложиха точката на сблъсъците в Ла Лига за 2020-а с реми.

Спорът между съперниците в Памплона приключи при резултат 1:1.

За домакините се разписа Роберто Торес, докато за гостите, от дузпа, точен бе Лукас Перес. И двата гола паднаха през второто полувреме на двубоя.

Първо Торес бе точен след 68 минути игра, а 7 минути след това, след доста дискусионно решение, разгледано допълнително чрез системата ВАР, Перес изравни с безупречен удар от бялата точка.

Снимка 511908

Източник: Twitter

От 8-ата минута до края на мача пък домакините играха с човек по-малко, като вратарят Рубен бе изгонен директно за фаул извън наказателното поле.

Реал Сосиедад победи Атлетик (Билбао) и излезе под номер 3 в Испания

Минимален успех за гостите в мача

През първата част на два пъти домакините стреляха в гредите зад вратаря на съперника.

И двата клуба ще отпразнуват своите вековни юбилеи в рамките на настоящия шампионат, а нито един от тях не би искал да изпадне точно в сезона на 100-годишнината си.

Домакините от Памплона се намират в по-тежка ситуация. В предишните си 8 мача в първенството тимът на Ягоба Арасате взе само 2 точки, а по ирония на съдбата последната победа беше постигната точно на датата на вековния юбилей 24 октомври срещу друг баски противник - Атлетик (Билбао).

Дори и да беше победил Алавес, тимът на Осасуна щеше да посрещне новата година в зоната на изпадащите.

Гостите се справиха по-добре през декември. Тимът на Пабло Мачин посрещна Коледа в добро настроение благодарение на успеха с 2:1 срещу Ейбар. Въпреки равенството на "Ел Садар", Алавес ще започне 2021-а над чертата.

Пабло Мачин трябваше да решава кадрови проблеми. Заради натрупани картони за двубоя отпадна Родриго Баталия. Освен това заради контузии извън строя останаха Родриго Ели, Пере Понс и Рубен Дуарте.

Двата отбора бяха равностойни и си размениха по едно попадение, но не стигнаха до победата.