Дерби в Испания имаше и в последния ден от годината. Атлетик (Билбао) посрещна Реал Сосиедад в поредния баски сблъсък за сезона.

За съжаление на домакините на "Сан Мамес", те не успяха да измъкнат дори точката от срещата.

Гостите спечелиха с минималното 1:0, с попадение на Порту през първото полувреме.

Снимка 511889

Източник: Twitter

Историческото съперничество между двата регионални съперника донесе достатъчно силен заряд, но така и не се стигна до размяна на множество попадения.

Първата част бе далеч по-динамична от следващата, като в края на срещата и двете единайсеторки изглежда бяха изчерпали енергийните си запаси и очакваха последния сигнал.

Тимът на Гайска Гаритано загуби само един от предишните си 4 мача в първенството.

"Синьо-белите" от Сан Себастиан пък определено се намираха в лоша серия, като загубиха последните си три мача, а нямаха победа повече от месец в 9 последователни двубоя в Примера Дивисион и Лига Европа.

Днес обаче те приключиха годината с победа. Това бе мач номер 100 за треньора на гостите, начело на водения от него състав, като играчите му успяха да го зарадват с трите точки на финала на изминалите 12 месеца.

Порту се разписа още в 5-ата минута на двубоя, като това попадение остана единственото до края на мача.

Състезателят на гостите бе точен от много изгодна позиция, като Исак го изведе очи в очи със съперниковия вратар.

Домакините претендираха за засада, но повторенията показаха, че такава не е имало, което затвърди попадението, а съответно и победата за гостуващия отбор.

Снимка 511888

Второто полувреме донесе единствено удар в рамката на вратата на съперника на Исак, стрелял добре от свободен удар.

Домакините пък не отправиха нито един точен изстрел през заключителната част от сблъсъка.