Виляреал измести Реал (Мадрид) от четвъртото място в класирането на испанското футболно първенство.

"Жълтата подводница" се наложи над Леванте след 2:1 в мача между двата тима от 20-ия кръг на Ла Лига.

Попаденията за успеха бяха дело на Мануел Тригерос (от дузпа) и Денис Черишев. Марти Роджър реализира за Леванте, също от 11-те метра.

Реал (Мадрид) загуби от Виляреал у дома

Кошмарът за Реал (Мадрид) продължава! Виляреал занули "кралете" насред "Бернабеу"! (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" би "кралете" с гол в края

Със спечелените три точки Виляреал събра 34 и изпревари Реал на четвъртото място в таблицата. Следва обаче да се има предвид, че "белите" са с два мача по-малко. "Гранотас", за които това бе трето поредно поражение, са 16-и с 18 пункта.

Първата дузпа в мача бе отсъдена в 26-ата минута, в полза на "жълтата подводница". С изпълнението се нае Мануел Тригерос, който бе безпогрешен за 1:0.

Снимка 319220

Шест минути след почивката Енес Юнал показа страхотен поглед върху играта и комбинира с Денис Черишев, който без много забавяне покачи на 2:0.

В продължението на мача 11-метров наказателен удар бе отсъден в полза на Леванте. Реферът посочи бялата точка за втори път в мача, след като видя задържане от страна на Даниеле Бонера. Марти Роджър се нагърби с изпълнението и оформи крайното 1:2.

Зинедин Зидан: Няма да привличаме нови футболисти през този трансферен прозорец