Реал (Мадрид) продължава със слабото си представяне, а днес отборът на Зинедин Зидан допусна поражение от Виляреал с 0:1 насред "Бернабеу", с което продължава да се отдалечава от лидера Барселона.

И днес звездата Кристиано Роналдо остана длъжник на отбора, след като пропиля няколко изгодни ситуации за гол, с които "кралете" можеха да водят още на почивката.

Гостите започнаха срещата много уверено и в първите десетина минути бяха отборът, който владееше повече топката. Постепенно играчите на Зинедин Зидан взеха контрола върху мача. В 13-ата минута Гарет Бейл вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено правилно поради засада.

Малко по-късно Марсело с топовен шут опита да изненада Асенхо, който обаче внимаваше и изби топката. В средата на първата част Кристиано Роналдо разтресе напречната греда след тупалка от фаул.

Снимка 333932

До края на полувремето португалецът направи още два пропуска, а особено фрапантен бе този в заключителните минути. Иско подаде от десния фланг успоредно на вратата към звездата на "белите", който обаче на метри от голлинията не успя да я прати в мрежата.

Второто полувреме продължи да се развива по сходен начин - Реал атакуваше, докато гостите разчитаха на бързи контри.

При една от тях Черишев се измъкна от Каземиро, но от добра дистанция не успя да нацели вратата.

Кулминацията дойде в заключителните минути на мача!

Нова контраатака преминала през Денис Черишев завърши с голов удар на Форналс, който донесе 3 точки на "жълтата подводница".

Реал (М) - Виляреал 0:1

0:1 Форналс 87'