Отборите на Виляреал и Атлетико (Мадрид) не излъчиха победител и завършиха 2:2 в мач от испанската Ла Лига. Всички попадения паднаха през първото полувреме на мача.

Още в 17-ата минута топката влезе в мрежата на домакините, след като Рейнилдо Мандава успя да я насочи, но попадението не бе зачетено заради засада. Виляреал поведе в 19-ата минута. Арнаут Данджума направи хубав индивидуален ред и с удар от наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на Ян Облак.

Атлетико реагира мигновено и изравни след само 60 секунди игра. Маркос Йоретне получи пас в наказателното поле и мушна топката в мрежата.

В 24-ата минута Самуел Диаш Лино получи шанс да стреля към вратата на домакините, но изпрати топката в аут. Малко по-късно отново Лино шутира от десетина метра, но този път десния страничен стълб бе последна преграда за попадението.

В 38-ата минута Виляреал поведе, след като Коке си отбеляза автогол докато се опитваше да пресече центриране в наказателното поле. Това обаче не бе краят на първата част. Дълбоко в добавеното време Атлетико Мадрид изравни. Александър Сьорлот скочи най-високо, за да засече чудесно центриране на Пабло Бариос и вкара с глава.

През втората част головите положения бяха по-малко. В 57-ата минута Алекс Баена стреля от пряк свободен удар, но топката мина близо до гредата. Седем минути преди края Никола Пепе изпълни силно фаул, но изпрати топката в напречната греда.

Валядолид - Еспаньол 1:0 в мач от Ла Лига