Вальдолид победи Еспаньол с 1:0 в мач от първия кръг на Ла Лига. Двата тима в пакет се завърнаха в елита, след като прекараха една година в Сегунда, но сега отново са в Ла ЛИга, а Валядолид спечели първата среща помежду им.

В 14-ата минута Ерай Джьомерт нанесе първия по-опасен удар, но защитник на Еспаньол се справи със ситуацията.

В 23-ата минута Валадолид поведе. Раул Моро дриблира около защитниците на гостите, шутира от границата на наказателното поле, топката рикошира и влезе в мрежата.

Добавеното време на първото полувреме можеше да донесе втори гол за домакините. Амат Диедиу скочи високо, но ударът му се удари в гредата.

Малко след почивката домакините поискаха дузпа. Топката се удари в ръката на Карлос Ромеро, но до такава не се стигна.

Валядолидци продължаха да играят по-силно, но като цяло липсваха кой знае колко чисти голови положения.

Валенсия - Барселона 1:2 в мач от Ла Лига