Валенсия записа трета поредна победа в Ла Лига. "Прилепите" надвиха Реал Сосиедад с 2:1 на "Местая" в мач от 25-ия кръг. Санти Мина (34, 68) вкара двете попадения за домакините, докато за баските точен бе Микел Оярсабал (54).

С успеха тимът на Марселино Гарсия Торал се утвърди на четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига с 49 точки. Реал Сосиедат е 14-и с 29 пункта.

Санти Мина даде преднина на Валенсия в 34-ата минута след като засече с глава центриране на Мартин Монтоя на далечната греда.

В 53-ата сансебастианци изравниха след грешка на защитниците на домакините при изнасянето на топката. Микел Оярсабал пое топката и с безпощаден удар изравни.

В 68-ата минута Родриго центрира в наказателното поле, вратарят на гостите Тоньо не се намеси добре и позволи на Санти Мина да вкара за 2:1.