Валенсия спечели домакинството си на Реал (Мадрид) в мача между двата тима от 30-ия кръг на Ла Лига.

Битката на стадион "Местая" завърши при резултат 2:1. Автор на първото попадение за победителите бе Гонсало Гедеш, разписал се след 35 минути игра. 2:0 направи Гарай, малко преди края на двубоя. Крайното 2:1 оформи Бензема, с попадение в продължението на мача.

"Прилепите" влязоха в сблъсъка след като постигнаха ценна победа с 1:0 като гост на Севиля преди дни. Столичани пък победиха трудно с 3:2 у дома Уеска, но Зинедин Зидан даде почивка на голяма част от звездите си и заложи на тях в титулярния състав тази вечер.

Снимка 349008

Реал бе без Винисиус и Дани Карвахал, но в мача участие взеха Тони Кроос, Лука Модрич и Марко Асенсио. Тибо Куртоа все още лекува контузия и не пътува до Валенсия.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Валенсия - Реал (Мадрид) 2:1, гол на Бензема!

Сблъсък номер 163 между двата тима

През първото полувреме двата тима демонстрираха завидно желание да стигнат първи до отбелязващо попадение, като гостите изглеждаха по-настоятелни от съперниците си в тези свои намерения.

Основно чрез включващия се на скорост по лявото крило Марсело, те успяваха да изнесат топката и да я центрират в наказателното поле. Тук идваше и проблемът за столичани - нямаше кой да засече пасовете на Марсело и Асенсио. В дадени моменти Лукас Васкес се оказваше изолиран в полето на Нето, но нямаше никакви шансове да играе с кълбото, в конкуренцията на снажните бранители пред себе си.

Снимка 416069

Източник: Twitter

Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред потърсиха празните пространства в постройката на Зидан.

Такива се откриваха периодично, но Солер и Родриго оставаха все така на крачка от верния ход.

Той все пак бе предприет в 35-ата минута на срещата, в която Солер напредна, продължи топката към Родриго, който я прати в краката на Гедеш на границата на наказателното поле, а последният изстреля истински снаряд в мрежата на Кейлор Навас за 1:0.

Снимка 416070

Още в следващата си атака Валенсия можеше да удвои предимството си, но кинжален изстрел на Родриго премина като по чудо встрани от вратата на Навас.

Последваха опити и на Солер и Гамейро, но до втори гол, преди почивката в мача, така и не се стигна.

През вторите 45 минути домакините "заключиха" своята половина от игрището, а въпреки офанзивните смени, които Зидан извърши, отбраната на Валенсия се оказа непробиваема.

Снимка 416068

Акциите на влезлия от скамейката Бейл и Иско спираха пред наказателното поле на Нето, а отбраната на "прилепите" изглеждаше все така стабилна и непреодолима.

Мариано Диас също се появи на терена, но и той остана безсилен срещу стената, изградено от Марселино Гарсия Торал.

Снимка 231280

Нещо повече - седем минути преди последния сигнал Парехо центрира от корнер и високият Гарай се извиси над всички в пеналта, засичайки топката с глава в мрежата за 2:0.

Крайното 2:1 оформи Карим Бензема, който също с глава реализира почетното попадение за "галактикос" в 93-ата минута на сблъсъка.

Така Реал трябваше да преглътне деветото си поражение през сезона, оставайки все още на третото място в класирането.

Валенсия продължава битката за позиция в Европа, като считано към момента разполага с 46 точки и е под номер 5 в таблицата с подреждането.

Севиля загуби от Валенсия с 0:1, битката за Европа продължава

В следващия кръг Севиля има ново домакинство - на Депортиво Алавес, докато "прилепите" приемат гранда Реал (Мадрид) на "Местая"

В последните години Валенсия изпитва доста трудности в мачовете срещу Реал, като има само 7 победи от 14 мача. Последният успех на "прилепите" над гранда от Мадрид бе записан през 2017 година, но тази вечер традицията бе нарушена.

Общо в цялата история на сблъсъка е имало 163 мача, в които Реал е спечелил в 84 от случаите, а Валенсия в 44.