83′

ГОООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Гарай слага точка на спора!

Попадение на високия футболист на домакините с глава, след центриране на Парехо от ъглов удар!

79′

Торес сменя Солер.

78′

Васкес е сменен от Диас.

76′

Марсело получава жълт картон за симулация.

73′

Черишев сменя Гедеш.

72′

Нарушение в нападение за Васкес.

Очакваше фаул в своя полза футболистът на Реал (Мадрид).

67′

Парехо получава жълт картон.

Той ще пропусне следващия мач на тима си.

66′

Бейл сменя Асенсио.

65′

Кроос е заменен от Иско.

64′

Опасно влизане на Одриосола.

Предупреден е официално футболистът на Реал (Мадрид).

63′

Васкес се връща в игра.

Изглежда ще опита да довърши мача състезателят на гостите.

62′

Васкес е до страничната линия.

Получи контузия футболистът на Реал (Мадрид).

Поне така изглежда на първо време.

61′

Родриго пробива отдясно по атаката на своя тим.

Решава да стреля!

Кълбото не попада в мрежата на Навас, преминавайки на сантиметри от целта.

Солер очакваше подаване...

57′

Гарай също опитва късмета си.

Не намира очертанията на вратата той с шут от средна дистанция.

52′

Изстрел на Родриго!

Топката преминава встрани от целта.

Гедеш искаше подаване, но не го получи.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме двата тима демонстрираха завидно желание да стигнат първи до отбелязващо попадение, като гостите изглеждаха по-настоятелни от съперниците си в тези свои намерения.

Основно чрез включващия се на скорост по лявото крило Марсело, те успяваха да изнесат топката и да я центрират в наказателното поле. Тук идваше и проблемът за столичани - нямаше кой да засече пасовете на Марсело и Асенсио. В дадени моменти Лукас Васкес се оказваше изолиран в полето на Нето, но нямаше никакви шансове да играе с кълбото, в конкуренцията на снажните бранители пред себе си.

Постепенно домакините изравниха играта и на свой ред потърсиха празните пространства в постройката на Зидан.

Такива се откриваха периодично, но Солер и Родриго оставаха все така на крачка от верния ход.

Той все пак бе предприет в 35-ата минута на срещата, в която Солер напредна, продължи топката към Родриго, който я прати в краката на Гедеш на границата на наказателното поле, а последният изстреля истински снаряд в мрежата на Кейлор Навас за 1:0.

Още в следващата си атака Валенсия можеше да удвои предимството си, но кинжален изстрел на Родриго премина като по чудо встрани от вратата на Навас.

Последваха опити и на Солер и Гамейро, но до втори гол, преди почивката в мача, така и не се стигна.

45′

Почивка.

43′

Слаб шут на Асенсио.

Топката едва достига до Нето.

Бензема очакваше подаване...

40′

Мощен изстрел на Родриго!

Кълбото като по чудо не влиза във вратата на Навас!

Малшанс за домакините.

Реал (Мадрид) не успява да напусне собствената си половина вече няколко минути.

38′

Вас центрира!

Кондогбия стреля в аут!

Топката преминава над вратата на Кейлор Навас.

36′

Центриране на Солер!

Гамейро засича топката с глава.

Неточно отиграване.

Топката е забита в земята, след което излиза в аут.

Пропиляна възможност за домакините да удвоят преднината си.

35′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Страхотно попадение на Гедеш!

Той е точен със снаряд от границата на наказателното поле!

Домакините излизат напред в резултата.

33′

Претенции на домакините за игра с ръка на Рамос в наказателното поле на Кейлор.

Фаул няма.

Топката се отбива в гърдите на бранителя.

Това показва допитването до системата ВАР.

32′

Лукас игра с ръка в наказателното поле на съперника.

Самият той поиска нарушение на правилата срещу него.

Арбитърът е категоричен, че такова няма.

28′

Засада на Родриго.

22′

Добър шут от ждроб на Кроос!

Нето хваща кълбото в ръцете си.

Не беше достатъчно силен изстрелът на немския национал.

19′

Родриго пропилява чудесна възможност за домакините!

Пробив на Гедеш стигна до Родриго, който вместо да стреля по диагонал, избра да връща технично топката с пета назад.

Там обаче е Марсело, който избива кълбото в предни позиции.

17′

Разочароващ опит за изстрел от движение на Марсело.

Топката преминава далеч над вратата на съперника.

15′

Нарушение на Марсело.

Поредното му включване в атака завършва безуспешно.

Трябва да се върне той бързо в зоната си на отбраната, която е незабавно атакувана от Гедеш.

Не се стига до опасност пред Кейлор.

12′

Много добре затворена е постройката на домакините.

Те са плътно прибрани в собствената си половина от терена.

Това прави трудно преминаването на съперниковите състезатели.

9′

Поредица центрирания на Марсело по левия фланг от нападението на Реал (Мадрид).

Лукас Васкес не успява да достигне до топката в нито един от случаите.

Камерите показват Гарет Бейл, който е на резервната скамейка на "кралете"...

7′

Рамос претендира, че е бил задържан от Гарай в наказателното поле.

Реферът е категоричен, че фаул няма.

5′

Нищо интересно след изпълнението на фаула, в близост до наказателното поле на домакините.

Натискът на звездите на Реал (Мадрид) е очакван.

4′

Официално предупреждение за Вас.

За негов фаул срещу Асенсио.

2′

Неприятни атмосферни условия за игра.

Дъждът в Испания не спира да вали.

Теренът не е в перфектно състояние.

1′

Черишев Регилон

Валенсия е домакин на Реал (Мадрид) в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Битката на стадион "Местая" започва в 22:30 часа.

Домакините влизат в сблъсъка след като постигнаха ценна победа с 1:0 като гост на Севиля преди дни.

Столичани пък победиха трудно с 3:2 у дома Уеска, но Зинедин Зидан даде почивка на голяма част от звездите си и е много вероятно те да се завърнат в титулярния състав тази вечер.

Зинедин Зидан: Да, ще има промени, но сега не е времето да ги обсъждаме

Зидан: Да, ще има промени, но сега не е времето да ги обсъждаме

"Не е правилно да се говори за чистка в съблекалнята, не искам да има Реал без Рафаел Варан"

Домакините отново ще бъдат без Кристиано Пичини и Франсес Коклен, докато защитникът Езикел Гарай е готов за игра след контузията в бедрото и може да започне като титуляр.

Реал ще бъде без Винисиус и Дани Карвахал, но в групата за мача се завръщат Тони Кроос, Рафаел Варан, Лука Модрич и Марко Асенсио. Тибо Куртоа все още лекува контузия и не пътува до Валенсия.

Тони Кроос стана баща за трети път

Това е втори син в семейството на 29-годишния германски национал

В последните години Валенсия изпитва доста трудности в мачовете срещу Реал, като има само 6 победи от 13 мача. Последната победа на "прилепите" над гранда от Мадрид бе през 2017 г., когато два ранни гола бяха достатъчни за успеха с 2:1.

Общо в цялата история на сблъсъка е имало 162 мача, в които Реал е спечелил в 84 от случаите, а Валенсия 43. 35 двубоя са завършили наравно.