Отборът на Севиля не успя да победи госта си Валенсия в двубой от програмата на 29-ия кръг на испанското футболно първенство.

Домакините отстъпиха с 0:1. Единственото попадение в мача бе дело на Даниел Парехо, разписал се от дузпа в продължението на първата част.

Двата тима са в директен спор за последното място, даващо право на участие в европейските клубни турнири.

Снимка 415428

Източник: Twitter

Съставите са с равен точков актив от по 43 пункта, което за момента е достатъчно за тях единствено да поделят така желаната шеста позиция в таблицата.

В оставащите девет кръга от програмата на Ла Лига за този сезон и за двете единайсеторки предстоят сериозни предизвикателства, с които те ще трябва да се справят, ако искат да получат правото на участие в сблъсъците на Стария континент.

Снимка 415427

Днес домакините имаха редица възможности за отбелязване на попадение, но за съжаление на техните фенове, този път късметът не бе на тяхна страна.

В същото време пред състезателите на гостуващия отбор се откриха само няколко реални положения за достигане до откриващо попадение, като те се възползваха от най-чистото.

Снимка 415425

То дойде в продължението на първата част от мача, когато Валенсия получи право да изпълни единайсетметров наказателен удар. Зад топката на бялата точка застана Дани Парехо, който не сгреши, подпечатвайки успеха за тима си в двубоя.

В следващия кръг Севиля има ново домакинство - на Депортиво Алавес, докато "прилепите" приемат гранда Реал (Мадрид) на "Местая".