Отборът на Валенсия постигна изключително важен успех в борбата си за максимално високо класиране през сезона в испанското футболно първенство.

"Прилепите" се намесиха с всичка сила в разпределение на водещите места в таблицата, след победа като гост над Реал Бетис.

Валенсия се наложи с 2:1 над домакина си, след попадения на Гонсало Гедеш.

Португалският ас отново бе в основата на всичко по-интересно за тима си, като за пореден път доказа, че в комбинация с Родриго е повече от застрашителен за всяка възможна отбрана в Испания.

Реал (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) с 3:0

Френският маестро на Реал (Мадрид) отново вдигна на крака публиката на "Бернабеу"

Хеттрик на Бензема

Гедеш откри резултата с попадение в последните мигове на първата част, когато даде преднина на тима си с изстрел покрай бранителите на съперника, който не остави особено големи шансове и на вратаря на Бетис за реакция.

Само четири минути след почивката Гедеш буквално разстреля стража на домакините за втори път в мача, изпращайки в мрежата му истински снаряд за 2:0.

Снимка 408609

Източник: Twitter

Крайното 2:1 оформи Джовани Ло Селсо, разписал се от дузпа 11 минути преди последния съдийски сигнал.

Малко след това Родриго получи втори жълт, респективно червен картон и остави тима си с човек по-малко на терена.

Нова промяна в резултата не беше регистрирана, а Валенсия не се отказа да преследва дори още по-убедителен успех, вкарвайки в игра и Кевин Гамейро.

Снимка 411447

Във временното класиране Валенсия събра актив от 52 точки. Толкова има и съставът на Севиля, който по-рано днес бе разгромен от Хетафе. Именно тимът от предградията на Мадрид е с позиция пред севилци, като има и с две точки в повече.

Хетафе разгроми Севиля в директен сблъсък за зона "Шампионска лига"