Реал (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) в среща от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион. Битката на стадион "Сантяго Бернабеу" завърши при резултат 3:0.

Точен на три пъти за победителите беше Карим Бензема, който продължава успешния си ход през сезона в Ла Лига.

Снимка 373421

Ако "кралете" искат да финишират на второто място, всичко минава през победа във всичките мачове до края на сезона и надежда, че Атлетико (Мадрид) ще може да сгреши в повече от една, от тези срещи. В момента разликата между мадридчани и "дюшекчиите" е 4 точки.

Реал (Мадрид) отказа да продаде свой играч на Атлетико

Матео Ковачич няма как да акостира на "Уанда Метрополитано"

Домакините бяха без Винисиус, Куртоа, Рамос, Мариано и Одриосола, които са контузени и пропуснаха срещата.

Мадридчани са в колеблива форма и отборът има на сметката си четири победи, реми и загуба в последните си шест мача от всички турнири.

Снимка 416702

Източник: EPA/БГНЕС

Реал бе загубил две от последните си пет домакинства на свой стадион в първенство, докато гостите имаха две победи в последните си пет визити.

Главното действащо лице за домакините и днес се казваше Карим Бензема. Френският нападател продължава да оправдава доверието на Зинедин Зидан във всеки следващ двубой, като и днес бе в основата на всичко най-интересно за състава в предни позиции.

Снимка 419408

Източник: Twitter

След нулева първа част, само две минути след почивката Бензема откри резултата, давайки заслужена преднина на тима си, с оглед случващото се на терена.

Натискът на домакините продължи, но вторият гол в тяхна полза дойде едва 14 минути преди края на редовното време, когато отново Бензема бе в прегръдките на съотборниците си, решавайки всичко в мача.

Камерите показаха доволната усмивка на Зинедин Зидан, който често е упрекван за това, че залага прекалено много на своя сънародник.

Крайното 3:0 оформи отново Бензема, разписвайки се в последните мигове от редовното време.

Снимка 419406

В последните шест мача между двата отбора статистиката показва три победи за "кралете" и три ремита.