Валенсия и Реал (Мадрид) спазиха традицията и изиграха зрелищен двубой помежду си на "Местая". Дербито приключи при равенство 1:1, като по-доволни от точката със сигурност трябва да са гостите, добрали се до нея след гол на Карим Бензема в последната възможна секунда. Така "лос меренгес" и Барселона остават на върха с по 35 точки и след няколко дни ще премерят сили в първото Ел Класико за сезона.

Реал (Мадрид) стартира сравнително по-добре срещата, като в 14-ата минута беше близо до попадението чрез Карим Бензема. Френската звезда отправи изстрел с глава отблизо, но топката незнайно как не намери очертанията на вратата. Малко преди това Бензи вече бе отправил един много тежък изстрел от средна дистанция, спасен с майсторство от Доменек.

Виляреал победи Севиля с 2:1 в Ла Лига

Севиля пропусна отлична възможност да се доближи до лидерите

Виляреал сюрпризира неприятно селекцията на Хулен Лопетеги

Сравнително подобно голово положение се откри и пред валенсианци. С неуспех обаче се увенча и изпълнението на Феран Торес.

Второто полувреме започна със страхотен шанс за домакините. Преди да е изминала и минута Серхио Рамос се подхлъзна и не успя да покрие връхлитащия Феран Торес. Младият халф изскочи сам срещу Куртоа след прекрасно подаване на Родриго Морено, но не си поведе докрай прецизно и стреля в крака на белгийския вратар.

Валенсия дочака своя момент и поведе в 79-ата минута. Даниел Вас отлично дублира фланга при скоростна атака на своя тим, след което пусна за непокрития на дузпата Карлос Солер. Любимецът на "Местая" стреля силно под гредата и така дари "прилепите" с мечтаната преднина.

Атлетико (Мадрид) се върна в Топ 4 след победа срещу Осасуна

Головете паднаха в рамките на 8 минути през второто полувреме

Голямата драма настъпи в 94-ата минута, когато хвърлилият се да изравнява тим на Реал (Мадрид) стигна до гол. Попадението на резервата Лука Йович обаче беше отменено поради засада, което изнерви до краен предел сръбския централен нападател.

Съдбата все пак покри "кралете" в последната 95-та. Тогава при отчаяния заветен корнер в полето на валенсианци се пренесе и Тибо Куртоа. Белгиецът без малко да отбележи, след като изстрелът му с глава беше спасен от Доменек. При образувалото се меле най-съобразителен се оказа Карим Бензема, който отблизо оформи крайното 1:1.

В следващия кръг предстои голямото Ел Класико между Барса и Реал. Валенсия пък има визита на Валядолид.

Реал Сосиедад и Барселона завършиха наравно 2:2