Реал Сосиедад и Барселона завършиха наравно 2:2 в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Микел Оярсабал откри резултата от дузпа в 12-ата минута. Антоан Гризман (38) и Луис Суарес (49) направиха обрат, но след грешка на Тер Щеген Александър Исак изравни в 69-ата минута.

Така "каталунците" събраха 35 точки и излязоха временно на първо място. Вторият Реал, срещу който Барса ще се изправи следващата седмица, е втори с точка и мач по-малко. Баските са четвърти с 28 пункта.

В 10-ата минута Бускетс задържа Йоренте в наказателното поле след изпълнение на корнер и главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка. Микел Оярсабал стреля в центъра на вратата за 1:0.

Снимка 457549

Източник: Twitter

Барселона изравниха в 38-ата минута. Тогава Суарес се възползва от грешка на Йоренте и намери Гризман. Французинът напредна и вкара за 1:1.

В 49-ата Серхио Бускетс изпъкна с брилянтно извеждащо подаване към Лео Меси. Аржентинецът изскочи зад защитата и подаде встрани за свободния Суарес. Уругваецът не стреля по най-добрия начин, но все пак успя да насочи в празната врата - 1:2.

В 62-ата минута Реал Сосиедад изравни. Тогава Монреал центрира отляво и Марк-Андре тер Стеген не прецени добре ситуацията и заради рикошет. Германският страж напрактика поднесе топката на Исак, който нямаше как да пропусна от чиста позиция - 2:2.