Атлетико (Мадрид) постигна първа победа в Примера дивисион от 10 ноември насам. "Дюшекчиите" се наложиха у дома над Осасуна с 2:0 в мач от 17-ия кръг.

Леванте излъга Гранада като гост с 2:1

Тимиът от Андалусия е с една победа в последните 7 мача

Така те прекъснаха серия от три поредни мача без успех, в която записаха две равенства - с Гранада и Виляреал, и една загуба от Барселона. С успеха бедата Атлетико се завърна в Топ 4 в класирането с  29 точки.

Първото полувреме не предложи големи емоции на публиката, като на терена преобладаваше здравата битка. След почивката домакините Атлетико вдигнаха оборотите и отправи повече удари към вратата на гостите от Памплона. Развръзката настъпи в рамките на осем минути с попадения на Алваро Мората в 67пата минута и Саул в 75пата минута.

Киърън Трипиър центрира в наказателното поле от пряк свободен удар от десния фланг. Алваро Мората бе оставен непокрит и простреля отблизо Серхио Ерера за 1:0. Вторият гол дойде след двойно подаване пред наказателното поле между Анхел Корея и Саул Нигес, като последния беше изведен сам пред Ерера и удвои. Малко преди края гол на Мората беше отменен заради засада.