Спортинг Хихон записа изключително изненадваща победа с 1:0 като домакин срещу претендента за едно от челните места Севиля. На стадион "Ел Молиньон" пред 25 хиляди зрители единственото попадение бе дело на левия халф Диего Кастро още в 17-ата минута. Кармело центрира и Кастро се разписа с глава.

Домакините започнаха отлично срещата, след като спечелиха дузпа още в 5-ата минуа. Тогава централният защитник на "червено-белите" Ескюде игра с ръка в наказателното си поле и судията посочо бялата точка. От там Билич не успя да реализира и пропусна златен шанс да даде преднина на своя тим.

Въпреки пропиленият наказателен удар домакините поведоха и всичко за тях се развиваше по великолепен начин до 28-ата минута, когато за груб фаул беше изгонен Канела.

До края на мача севилци натиснаха здраво, но пропуски направиха Хесус Навас и Фреди Кануте. Така момчетата на Маноло Хименес записаха втора поредна загуба в шампионата.

Това бе деветият успех за новаците в първенството (пети домакински) и петото поражение за андалусийците. Така Спортинг е спокоен за своето бъдеще в елита на Испания, заемайки 12-ата позиция с актив от 27 точки. Севилци пък остават 3-и с 38.

Спортинг (Х) - Севиля 1:0