Севиля доказа, че е отбор с несломим дух. За втори път в рамките на тази седмица, момчетата на Тото Берицо осъществиха фантастичен обрат. Андалусци изоставаха с 0:2 при гостуването си на Виляреал, но след страхотно второ полувреме, "рохикобланкос" се поздравиха с победата 3:2.

Алавес записа загуба №11, този път от Ейбар

Алавес продължава да затъва

Защитник на домакините бе откаран в болница още в самото начало на мача

Опонентът им се нуждаеше от 53 минути, за да реализира два гола в мрежата на Серхио Рико. В 19-ата Седрик Бакамбу, който през седмицата мушна две попадения на Астана, даде аванс на "жълтата подводница". Конгоанецът се разписа, след като засече отлично подаване на Форналс.

Другият нападател на Виляреал - Карлос Бака също записа името си сред голмайсторите. В 53-ата минута бившият стрелец на Милан демонстрира страхотна техника и бързина срещу Карол и в крайна сметка удвои.

Атлетико (Мадрид) разби Леванте с 5:0 като гост

Гризи и компания се позабавляваха във Валенсия (ВИДЕО)

Звездата на "дюшекчиите" с два гола

Оттук обаче тръгна и величественият обрат за Севиля. 180-секунди по-късно, бранителят Ленгле се оказа на възможно най-добрата позиция в полето на домакините и с глава превърна в гол чудесно центриране на Евер Банега.

Още три минути пък бяха необходими за осъществяването и на частичния обрат. Франко Васкес получи топката на дъгата, след което отправи техничен изстрел, който остави без особени шансове Мариано Барбоса.

Кулминацията на севилския подвиг настъпи в 78-ата минута, когато Луис Муриел бе посечен в наказателното поле от Виктор Руис и освен червен картон, играчът на Виляреал видя как главният съдия отсъжда дузпа за гостите. С отговорната задача се нагърби Евер Банега, който хладнокръвно оформи крайното 2:3.

Кристиано Роналдо вкара в Ла Лига, Реал (Мадрид) победи

Чудо! Роналдо вкара в Ла Лига, Реал победи

"Кралете" на крачка от нова издънка на собствен терен

В следващия кръг Севиля домакинства на Депортиво (Ла Коруня), докато Виляреал гостува на Леганес.

ВИЛЯРЕАЛ - СЕВИЛЯ 2:3

1:0 Бакамбу (19"), 2:0 Бака (53"), 2:1 Ленгле (56"), 2:2 Васкес (59"), 2:3 Банега -дузпа (78")

СТАДИОН: "Естадио де ла Серамика"

СЪДИЯ: Хавиер Алберола

ВИЛЯРЕАЛ: Барбоса, Гаспар, Коста, Руис, Гонзалес, Сориано, Тригерос, Родри Ернандес, Форналс, Бака, Бакамбу (резерви: Асенхо, Марин, Сансоне, Рукавина, Гера, Раба, Торес)

СЕВИЛЯ: Рико, Меркадо, Кароле, Ленгле, Банега, Васкес, Сарабия, Пизаро, Гайс, Кореа, Муриел (резерви: Сория, Корчия, Крон-Дели, Бен Йедер, Навас, Ганзо, Нолито)