Реал (Мадрид) бе на път съвсем да отчая феновете си по цял свят, след като се справи с наглед скромния си опонент Малага по изключително труден начин, в мача между двата тима от 13-тия кръг на Примера дивисион.

Битката на стадион "Сантяго Бернабеу" едва не завърши без победител - при резултат 2:2, но в края на срещата Роналдо връчи трите точки на своя състав, отбелязвайки победен гол.

Реал имаше ясното намерение да скъси разликата от 10 точки от лидера Барселона. Каталунците гостуват утре вечер на втория Валенсия и в Мадрид и вече потриват доволно ръце.

В момента тимът на Зинедин Зидан е на трето място в класирането и спечели само 7 от последните 11 срещи.

През седмицата Реал отговори на критиките, след като разби АПОЕЛ в Никозия с 6:0 в Шампионската лига. Тогава Кристиано Роналдо вкара нови два гола в турнира и вече има 8 от началото на кампанията, а дубъл записа и Карим Бензема.

Днес френският нападател се разписа, а Кристиано най-накрая също успя да стори това в мач от шампионата на страната.

Снимка 325634

Деветката на "кралете" даде предимство на тима в резултата малко преди да изтекат началните 10 минути на двубоя, като бе точен при добавка към удар на Роналдо.

Португалецът стреля по чудесен начин с глава, топката се отби в горната греда на вратата на съперника, върна се в Бензема, който откри резултата от непосредствена близост, а и на празна врата.

В 18-ата минута Диего Ролан върна състава си в срещата с попадение за 1:1, след несериозни действия на отбраната на "кралете".

Само три минути по-късно Каземиро бе точен за 2:1, разписвайки се след изстрел с глава.

След малко по-малко от час игра Кастро за втори път възстанови равенството в двубоя, преди Роналдо все пак да се разпише, при добавка към собствената си дузпа, на първо време спасена от стража на Малага.

Снимка 325636

Все пак Кристиано бе точен за 3:2, връчвайки трите точки на тима си.

Очакваше се в срещата да играе и Гарет Бейл, който не е записвал минути заради контузия в прасеца от септември. Уелсецът обаче отпадна от групата.

Въпреки това Зидан заяви, че крилото е много близко до завръщането си на терена.