Отборът на Атлетико (Мадрид) се позабавлява в тазвечершното си гостуване във Валенсия на Леванте. "Дюшекчиите" разбиха домакините с 5:0.

Фамозни изпълнения на Гризман и 2:0 за Атлетико срещу Рома (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" съхраниха минимални шансове за осминафинал в Шампионската лига

Вечерта започна лошо за Леванте още в 5-ата минута на двубоя, когато Робер си отбеляза злощастен автогол и изведе Атлети напред в резултата. Оттук насетне задачата на Гризман и компания изобщо не беше трудна.

До края на първата част "дюшекчиите" вече водеха с 2:0, а второто попадение бе реализирано от Кевин Гамейро, който стреля от близък ъгъл, а топката рикошира и влетя в мрежата.

През втората част паднаха и останалите 3 гола. В 59-ата минута, след чудесна комбинация между Гризман и Гамейро, последният остави вратаря безпомощен и се разписа за 3:0. Шест минути по-късно, отново дуото бе в центъра на събитията. Този път обаче Гамейро изведе Гризи, който само трябваше да чукне топката в празната врата.

В 68-ата минута Гризман оформи крайното 5:0, след мощен шут, изпратил коженото кълбо в долния ляв ъгъл.