Отборът на Севиля надигра Валядолид с 3:0 като гост. Първото полувреме завърши 0:0, но още в петата минута, след като бе подновен мачът Рафаел Мир откри резултата за гостите от Севиля.

В 79-ата минута Неманя Гудел изведе зад защитата Папу Гомес, който преодоля вратаря и направи 2:0 за андалусийците. В първия момент попадението не бе зачетено заради предполагаема засада, но след видео преглед голът бе признат.

Елче победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 в мач от Ла Лига

Атлетико (Мадрид) сдаде второто място след издънка срещу изпадналия Елче

"Дюшекчиите" отстъпиха второто място

В самия край на мача Ескудеро от домакините разтресе десния стълб с мощен удар извън наказателното поле.

В добавеното време на мача Фернандо направи чудесна асистенция с пета, а Такитико Корона финтира защитник и отблизо направи 3:0 със силен удар.

В следващия кръг Севиля ще бъде домакин на Бетис в градското дерби. Преди това отборът ще се опита да се класира за финала на Лига Европа, като елиминира Ювентус в реванша.

Севиля влезе в челната десетка на класирането с равни точки с осмия Атлетик Билбао. Тимът може да се бори дори със съгражданите си от Бетис за 6-а позиция.

Валядолид е на 17-о място и все още може да се притеснява от Хетафе и Еспаньол в борбата за оцеляване.

Валенсия победи Селта Виго с 2:1 в мач от Ла Лига