Валенсия се наложи над Селта Виго с 2:1 в мач от 34-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите успяха да открият резултата още в осмата минута чрез Джъстин Клуиверт.

Швейцарският национал Харис Сеферович изравни за тима от Виго след един час игра. Той вкара топката след мощен удар с глава в левия ъгъл на вратата.

В 75-ата минута на мача Селта бе близо до пълен обрат, но удар на Оскар Родригес от пряк свободен удар се отби в десния стълб на вратата.

В 89-ата минута Алберто Мари успя да донесе трите точки на Валенсия със силен удар с глава, който влезе под напречната греда и остави безпомощен вратаря Иван Вияр. В добавеното време на мача Габриел Паулиста от гостите бе изгонен от терена заради втори жълт картон.

Така тимът на Валенсия, който кара труден сезон, успя да се изкачи на 14-о място в класирането, като изпревари Валядолид, Кадис и Алмерия. Селта е едно място по-високо в подреждането.

Реал Сосиедад - Жирона 2:2 в мач от Ла Лига