Севиля излезе на второ място в Примера дивисион, след като постигна много важна победа над Реал (Мадрид) с 2:1 като домакин.

Мачът започна добре за мадридчани и Дейвид Бекъм откри резултата в 12-ата минута след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. Севиля обаче се съвзе твърде бързо и само 5 минути по-късно изравни чрез Фреди Кануте.

Второто полувреме бе равностойно, но добри намеси на Палоп и Касияс запазваха равенството. В 77-ата минута обаче влезлият като резерва Шевантон бе най-съобразителен в наказателното поле на противника и със странична ножица се разписа за крайното 2:1.

В другия мач тази вечер Барселона победи Реал Сосиедад с минималното 1:0 в първи мач от 14-ия кръг в Примера дивисион. Единствения гол в мача вкара Роналдиньо в 61-ата минута. Домакините имаха превъзходство през целия двубой, но така и не успяваха да поразят врата на Сосиедад, който дойде в каталунската столица без да е записал победа този сезон.

Първото полувреме премина без попадения, но 15 минути след началото на второто Барса взе своето. Жюли намери Роналдиньо, който стреля към вратата и отбеляза 11-ия си гол за сезона. При удара на бразилеца обаче Гудьонсен бе в засада и пречеше на вратаря Браво, но попадението бе зачетено въпреки протестите на играчите на Сосиедад.