Тимът на Севиля излезе начело на класирането в испанската Примера дивисион, след като победи при гостуването си на Рекреативо с 3:1. По този начин носителите на Купата на УЕФА и Суперкупата на Европа събраха актив от 34 точки, с една повече от досегашния водач Барселона, който днес загуби финала за Световното клубно първенство в Япония. Каталунците обаче имат и мач по-малко.

Севиля поведе още в 10-ата минута чрез Луиш Фабиано, който бе точен от дузпа. Осем минути по-късно обаче Муньос даде надежди на домакините, че могат да измъкнат нещо повече от почетна загуба в срещата. В 35-ата минута обаче Фредерик Кануте отново даде преднина за гостите, а Навас реши всичко в мача, правейки 3:1 в 53-ата минута.

Андалусците завършиха срещата с човек по-малко, след като Осио получи втори жълт картон в 65-ата минута и остави тима си в намален състав до края.

Виляреал допусна разочароваща домакинска загуба с 1:4 от Осасуна. Гостите напълно превъзхождаха "жълтата подводница" и водеха с 2:0 още на полувремето след голове на Уебо и Некоунам. Лопес и Хуанфран довършиха Виляреал през втората част, а Кани върна едно попадение за домакините при резултат 0:3.

Реал Сосиедад пък записа първа победа в първенството, надделявайки над Химнастик с 3:2. Постижението на тима от Сан Себастиан е още по-значимо, тъй като до 50-ата минута гостите водеха с 2:0. Тогава обаче Рубен от Химнастик си отбеляза автогол и върна домакините в срещата.

Само минута по-късно обаче Хесули получи два жълти картона и остави съотборниците си с човек по-малко почти цяло второ полувреме.

Все пак играчите на Реал намериха сили в себе си и в 54-ата минута Хуанито изравни. Само шест минути по-късно привържениците на домакините отново ликуваха, след като Ривас направи обрата пълен - 3:2 за Сосиедад.