Реал (Мадрид) спечели дербито срещу съгражданите си от Атлетико. Реал поведоха още в 34-ата секунда на двубоя след гол на Рууд ван Нистелрой.

През първата част Переа от Атлетико беше изгонен от игра след като получи втори жълт картон в 30-ата минута. Девет минути по-късно голмайсторът за "белия балет" също пое преждевременно към съблекалнята след като видя картона с червен цвят.

Драмата настъпи през втората част. В 90-ата минута Шимао Саброса от домакините успя да изравни резултата. Последва шестминутно продължение.

В последната минута на добавеното време резервата Дренте бе фаулиран в наказателното поле на Атлетико. Последвалата дузпа бе изпълнена от Игуаин, който бе точен за 2:1.

След тази драматична победа Реал излезе начело в испанската Примера дивисион преди останалите мачове от кръга с актив от 16 точки. Атлетико е на осмо място с 9 точки.

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 1:2

0:1 Нистелрой 1'
1:1 Саброса 90'
1:2 Игуаин 90+6' (д)

Състави:

Атлетико (М): Л. Франко, Переа, Хейтинга, Уйфалуши (70 - Л. Гарсия), Перния (48 - Шимао), Маниш, П. Асуншао, Р. Гарсия (37 - А. Лопес), Банега, Агуеро, Форлан

Старши-треньор: Хавиер Агире

Реал (М): Касияс, С. Рамос, Пепе, Канаваро, Марсело, Де ла Ред (80 - Х. Гарсия), Гаго, Салгадо, Игуаин, Нистелрой, Раул (86 - Дренте)

Старши-треньор: Бернд Шустер