Реал Сосиедад излезе на 3-о място в Примера дивисион поне временно, след като победи с 2:1 закъсалия Севиля. Севилци завършиха мача с девет души, след като още преди почивката червени картони получиха Иван Ракитич (28) и Танги Нианзу (34).

Отборът на Хорхе Сампаоли в момента е на 17-о място с 11 точки, колкото има и Селта (Виго) под чертата.

Норвежкият таран Александер Сьорлот откри резултата в 20-ата минута. Сьорлот получи подаване от Микел Мерино, излезе сам срещу вратаря Боно и копна топката над плонжа му за 0:1. Но и вратарят на гостите Алекс Ремиро имаше работа, след като направи спасяване в последния момент преди топката да влезе след удар на Иско. Още две атаки на Севиля вещаеха опасност в следващите минути, но това беше всичко за тях, тъй като дойде ред на червените картони на Ракитич и Нианзу. И двамата бяха отстранени заради груби нарушения в краката на Брейс Мендес.

Сампаоли: Световно първенство през зимата е грешка, всичко е за пари! Днешното общество е най-глупавото в историята

"ФИФА реши да проведе турнира на грешното място в грешното време"

И Мендес си го върна след като изработи второто попадение във вратата на Севиля, перфектно овладявайки подаването на Мерино. Рафа Мир върна един гол за домакините след подаване на Алекс Телеш в 44-ата минута.

Началото на второто полувреме започна с положение на Сьорлот. Давид Силва стреля и вратарят Боно изби, но право в краката на норвежеца, който обаче насочи топката над горната греда. След това Севиля остана в мача, но с девет души нямаше как да търси изравняване.

В другите два мача от днес Алмерия и Виляреал постигнаха победи с по 1:0. Алмерия надви Хетафе с попадение на Лео Баптистао в 26-ата минута с глава. Виляреал пък стигна до трите точки след автогола на Бенжамен Лекомте от Еспаньол и с 21 точки е на 8-о място.