Реал Сосиедад спечели с 1:0 домакинството си на Селта, в среща от 19-ия кръг на Ла Лига.

Хуанми се разписа с глава в 72-ата минута. С успеха баските се изравниха по точки с четвъртия Атлетико (Мадрид).

Реал (Мадрид) с изненадващо поражение от Селта за Купата на Краля

Тежък галисийски шамар за Реал (Мадрид)! (ВИДЕО)

Селекцията на Зидан със сериозна издънка у дома

През първото полувреме битката за надмощие беше в средата на терена. Именно затова липсваше блясък пред двете врати.

В 12-ата минута Херонимо Руи се намеси след добър изстрел на Пионе Систе. Най-добрата възможност се появи пред Сене в 36-ата, който насочи над гредата при добавка.

След почивката тимът на Еусебио натисна.

Барселона най-после с победа като гост на Реал Сосиедад

Барса най-после с победа на "Аноета", рефер намигна на световния футболен титан

Гол на Неймар от дузпа реши мача

В 72-ата "чури урдин" стигнаха до гол при късо изпълнение на корнер. След центриране отдясно Хуанми остана сам на далечната греда и с глава насочи прецизно по диагонала - 1:0.

Две минути по-късно Алварес се намеси след много опасно центриране на Серхио Каналес. В 85-ата гостите от "Балаидос" изпуснаха страхотен шанс за изравняване. Джон Гуидети отклони с петичка и топката се разходи успоредно на голлинията и на сантиметри от нея.

Следващите мачовете Реал Сосиедад и Селта са съответно срещу Барселона и Реал (Мадрид) за Купата на краля.