Реал Сосиедад загуби домакинството си на Барселона в първи 1/4-финален сблъсък от турнира за Купата на краля.

Битката на "Аноета" завърши при резултат 1:0 в полза на каталунците.

Гола на победата в тяхна полза реализира Неймар, разписал се в 21-ата минута на двубоя, от дузпа.

Снимка 274053

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона тази вечер:

НА ЖИВО: Реал Сосиедад - Барселона

Един от най-неприятните домакини за грандовете в Испания

Носителят на трофея гостува на един от най-неудобните си противници, като за последно бе спечелил на този стадион с 2:0 през сезон 2006/07.

В края на миналата година баските надиграха своя противник в доста коментиран от специалистите в последствие мач, в който "блаугранас" измъкнаха точката за първенство след отменен гол за домакините.

Лионел Меси засвидетелства любовта си към Барселона: Оставам!

„Ще бъда на „Камп Ноу”, докато съм желан”

Реал се класира за четвъртфиналите след успех на свой терен срещу Виляреал и равенство навън, докато Барса падна от Атлетик в Билбао и трябваше да поправя щетите пред своята публика.

След победата с 3:1 над Атлетик последва гръмкото 5:0 над Лас Палмас, като треньорът Луис Енрике обяви, че това е един от най-силните мачове под негово ръководство изобщо.

Рафиня пропуска мача между Барселона и Реал Сосиедад за Купата на Краля

Бразилски национал пропуска визитата на Реал Сосиедад

Офанзивният халф е с разтегнат бедрен мускул

В същото време тимът от Сан Себастиан показа големи слабости при шокиращото поражение с 0:4 тук от Севиля в началото на годината, което даваше надежди на Барса, че може да измъкне нещо повече от стратегическо реми.

Така и стана.

Победният гол падна в 21-ата минута на двубоя, когато за нарушение срещу Неймар в наказателното поле, каталунците получиха право да изпълнят дузпа.

Зад топката на бялата точка застана потърпевшият бразилец, който не сгреши, откривайки резултата.

Снимка 274045

До почивката мачът не беше никак приятен за наблюдаване, като ненужни нарушения накъсаха неимоверно играта на "Аноета".

След паузата Барселона пое нещата в свои ръце и се опита да наложи превъзходството си над своя опонент.

За редица симулации и не особено коректни действия обаче бяха санкционирани официално някои от лидерите на тима.

Снимка 274052

В 59-ата минута дойде и най-спорното положение в мача. След като вече няколко пъти преди това домакините претендираха за неотсъдена дузпа в тяхна полза, за некоректна засада и за втори жълт картон на държалия се по непонятен в този мач начин лидер на каталунците - Лионел Меси, скамейката на Реал подскочи.

Сурутуса бе изведен зад защитата на Барса и понечи да нагласи тялото си удобно за решителен изстрел, но страничният съдия маркира засада. Повторенията показаха, че такава по-скоро няма.

Снимка 274035

От тази ситуация, до края на срещата, феновете на домакините не спираха да скандират и освиркват всяко по-спорно решение на съдийската тройка, което направи срещата ненужно напрегната.

Така или иначе Барселона разполага с гол аванс преди реванша на "Камп Ноу" на 25.01.

Снимка 274051

Двата отбора са се срещали вече пет пъти в двубои за Купата на краля.

Първите три сблъсъка са били финали - през 1928, 1951 и 1988 година, минавайки под диктовката на каталунците.

През сезон 2013/14 срещата им беше на полуфиналите и тогава "блаугранас" спечелиха с 2:0 у дома и завършиха 1:1 на този стадион.