Отборът на Реал (Мадрид) е с единия крак извън турнира за Купата на Краля. Тази вечер "кралете" инкасираха сензационно поражение при домакинството си на Селта с 1:2, в първи четвъртфинален двубой за националното отличие. Така след седмица селекцията на Зинедин Зидан ще трябва да се потруди доста на "Балайдос", ако иска да продължи участието си в надпреварата.

Реал (Мадрид) - Селта 1:2 (Развой на срещата по минути)

"Кралете" със сензационна издънка

Наглед спокойният двубой бе "взривен" от попадение на Яго Аспас в 64-ата минута. Нисичкият стрелец се възползва от грешка на Марсело и майсторски отбеляза. Бразилецът поправи своята вина и малко по-късно реализира гениален гол за 1:1. Радостта на Реал обаче бе кратка, след като в ответната атака Джони Кастро наказа нова фрапантна изява в отбраната на столичани.

Снимка 273813

До края домакините можеха да стигнат поне до реми, но с безумен пропуск блесна резервата Бензема.

Очаквано "кралете" стартираха турнирния сблъсък на високи обороти. Първата добра възможност пред Реал се откри в 3-ата минута, когато Лукас Васкес се добра до топката на границата на наказателното поле и моментално отправи изстрел. Коженото кълбо рикошира в крака на Факундо Ронкаля, но това в крайна сметка не притесни стража Алварес.

Реферът Давид Фернандес вбеси трибуните на "Бернабеу" още с първото си по-спорно отсъждане. Още в 5-ата минута той показа жълт картон на Серхио Рамос, който влезе твърдо в краката на съперниковия нападател - Яго Аспас.

Снимка 273821

"Белия балет" стигна до попадение след 37 минути игра. Точният изстрел на Кристиано Роналдо обаче правилно беше отменен, тъй като носителят на "Златната топка" беше в положение на засада при подаването на Лука Модрич.

Кристиано Роналдо опита да си изпроси дузпа в 39-ата минута, след като театрално падна при леко съприкосновение с бранител на Селта. Въпреки протестите на "кралете", съдията Фернандес не се подаде на напрежението и подмина ситуацията с мълчание.

Снимка 273812

Пет минути след появата си в игра, Алваро Мората можеше да ощастливи всички обичащи Реал в 52-ата. Таранът навлезе с топка в крака в наказателното поле на Селта, но изстрелът му премина над горната греда на галисийците.

Изненадата в този двубой настъпи в 64-ата минута, когато наглед спокойният мач за Реал доби черни краски за "лос меренгес". Отбраната на домакините проспа един пробив на Тео Бонгонда, който центрира към непокрития на далечна греда Ваас. В опит да спре подаването към него, Марсело изчисти неразумно и така топката попадна в краката на непокрития Аспас. От подобна позиция бившият нападател на Ливърпул беше безпощаден и с удар в средата на вратата даде предимство на галисийци.

Снимка 273824

Отговорът на "кралете" беше повече от красноречив и равенството бе възстановено още в следващата атака. Грешката си изкупи бранителят Марсело, който реализира гол-шедьовър. Бразилецът засече от въздуха една изчистена топка от Уго Майо и със зверско воле без малко не проби дупка в ръцете на невярващия вратар Серхио Алварес.

Радостта на "кралете" обаче продължи не повече от 30 секунди. Играч на домакините загуби коженото кълбо в центъра, което спомогна за светкавична контра на Селта. Яго Аспас изведе сам срещу вратаря Джони Кастро, който запази самообладание и сам срещу Касия вкара втори гол в мрежата на лидера в Ла Лига.

Реал можеше да подобри леко положението си в 82-ата минута, но с разочароващ пропуск блесна Карим Бензема. Френският стрелец спря една отбита топка на 8 метра от вратата на Селта, но ударът му незнайно как мина над горната греда на гостите.

Снимка 273822

Така селекцията на Зинедин Зидан ще се нуждае от изразителна победа на реванша, ако иска да подсигури мястото си на полуфиналите. Нещо, което обаче ще се случи доста трудно, с оглед представянето на испанския гранд тази вечер.