Реал (Мадрид) спечели гостуването си на Реал Сосиедад с 2:1

Реал (Мадрид) измести Барселона от лидерското място в Ла Лига!

"Кралете" с безценен успех при гостуването си на Реал Сосиедад

Източник: EPA/БГНЕС

89′

Феде Валверде също напуска терена, а вместо него ще видим Лука Модрич.

86′

Момчетата на Зинедин Зидан приоритетно са заети със съхраняването на своята преднина. Домакините пък така и не стигат до чиста голова ситуация.

82′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ СОСИЕДАД!! 1:2!! МЕРИНО! Баските отказаха да преклонят глава и се върнаха в мача с настъпването на 82-ата минута. Елустондо центрира меко отдясно. Появилият се таран Вилиян Жозе прикова вниманието на Милитао и Варан, като защитата на столичани забрави за включилия се на далечната греда Мерино. Халфът с №8 запази спокойствие и от удобна позиция, прати кълбото мощно под горната греда на Куртоа.

81′

Марко Асенсио се появява в игра за гостите. Заменя Хамес Родригес.

81′

Голмайсторът Карим Бензема пък отстъпва мястото си на Мариано Диас.

81′
Снимка 484721

80′

Вилиан Жозе влиза на мястото на тарана Александър Исак.

80′

Роберт Лопес е следващият футболист, който влиза в игра за Сосиедад. Напуска Йодегард.

80′

Зубименди прави дебюта си в професионалния футбол. Заменя Зубелдия.

71′
Снимка 484720

70′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! 0:2!! БЕНЗЕМА! И както често се случва в подобни ситуации, Реал (Мадрид) подсигури успеха си в този мач с втори гол. Карим Бензема се пребори за позиция в полето на "синьо-белите". Завъртя се елегантно и отправи удар по земя, през купа от хора, което не позволи и на Алекс Ремиро да се намеси адекватно. Домакините дълго оспорваха гола на французина, твърдейки че си е помогнал с ръка. След преразглеждане с ВАР обаче, попадение №2 за столичани бе зачетено.

68′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА ДОМАКИНИТЕ! Малко след появяването в игра, Аднан Янузай имаше своето пряко влияние върху мача на "Аноета". Белгиецът получи подаване от съотборник и отправи плътен шут извън наказателното поле, изненадал възможно най-неприятно неговия сънародник Куртоа. Радостта от гола обаче му бе отнета, след като се оказа, че неговият съотборник Микел Мерино се намира в засада.

65′
Снимка 484717

63′

Тони Кроос можеше да удвои преднината на "кралете" в 63-ата. Германецът изстреля истински снаряд извън наказателното поле, който с мъка бе блокиран от Ремиро. За негово щастие, за добавка не успях да притичат дебнещите Бензема и Винисису.

62′

Плеймейкърът на домакините Оярзабал бива заменен от бившия играч на Манчестър Юнайтед - Аднан Янузай.

61′

Промени и в лагера на домакините. Горозабел напуска терена, а вместо него ще видим Ариц Елустондо.

60′

РАМОС СЕ КОНТУЗИ! Много неприятна новина сполетя треньорския щаб на Реал (Мадрид) в 60-ата минута. Големият лидер на тима Серхио Рамос получи травма в коляното и се наложи да бъде принудително заменен. Така неговата позиция беше заета от Едер Милитао.

49′

Официално предупреждение за сътворилия дузпата Диего Йоренте.

48′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!! 0:1!! СЕРХИО РАМОС -ДУЗПА! Втората част започна по възможно най-добрия начин за "кралете". Винисиус отново атакува по фланга и след като навлезе в полето на баските, балансът му бе нарушен от Диего Йоренте. Това беше достатъчно за съдията Фернандес да отсъди дузпа. С отговорната задача се нагърби Серхио Рамос, който прати Ремиро в обратния ъгъл за 0:1!

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

Винисиус напомни за себе си едва към края на полувремето. Техничарят "избухна" по фланга, разпилявайки, къде и с малко късмет, двама от бранителите на "синьо-белите". Латиноамериканецът обаче реши да стреля в близкия на Ремиро ъгъл и само видя неговата спокойна намеса.

40′
Снимка 484711

33′

БЕНЗЕМА!! "Белия балет" дебнеше своя опонент за всякаква неточност и за селекцията на Зидан се откри отличен шанс за бърза контра в 33-ата. Феде Валверде спечели доста метри с топка в крака, след което продължи за Бензема. Карим направи едно залъгващо движение, след което стреля силно, но точно в обсега на намесилия се отлично Алекс Ремиро.

27′

Антони Горозабел получава официално предупреждение.

26′

ГОСТИТЕ ИСКАТ ДУЗПА! Футболистите на Реал (Мадрид) имаха претенции към главния съдия в 26-ата минута. Тогава Марсело навлезе мощно в полето на Сосиедад и след сблъсък с Оярзабал падна на тревата. Някои от играчите на гостите веднага поискаха дузпа от главния съдия, но той подмина ситуацията с красноречиво мълчание.

Снимка 484713

21′

Каземиро не издържа на провокацията и пет минути по-късно също си изкара картон. Той удари непозволено в лицето Мерино.

15′

Игор Зубелдия получава първия жълт картон в мача, след като наруши правилата срещу Каземиро.

13′

Макар и Реал Сосиедад да беше отборът, демонстриращ предпазлив футбол, скандинавците в тима - Мартин Йодегард и Александър Исак пробваха своя късмет с изстрели от средна дистанция. В тях обаче нямаше необходимата точност.

5′

Дани Карвахал беше прекалено агресивен при единоборство със съперник и главният съдия логично отсъди нарушение.

3′

Реал (Мадрид) демонстрира високите си амбиции в тази среща след само 180 секунди футбол. Винисиус получи пас по фланга, след което сътвори няколко финта и отсечен изстрел. Изпълнението му беше разочароващо и не принуди Ремиро да реагира по какъвто и да е начин.

Снимка 484712

1′