Реал Сосиедад срази Жирона с 5:3 в зрелищен голов трилър. Мачът бе съпътстван от всякакви обрати. Гостите от Сосиедад поведоха, след това допуснаха обрат до 2:1, изравниха, но Жирона поведе с 3:2. Последваха 3 безответни попадения на "синьо-белите", с които оформиха крайния резултат.

Александър Сорлот даде начало на головия трилър в Каталуня с попадението си във вратата на домакините в осмата минута. "Червено-белите" изравниха чрез Родриго Рикелме точно четвърт час след това, а Арнау Мартинес даде преднина за Жирона в 27-ата минута.

Норвежецът Сорлот възстанови паритета три минути преди изтичане на редовното време на първата част.

Валентин Кастеянос отново изведе каталунците напред с попадението си в 48-ата минута, но Брайс Мендес изравни в 66-ата. Само пет минути след това гостите отново поведоха чрез Мартин Субименди, а Такефуза Кубо оформи крайното 5:3 пет минути преди края на редовното време на срещата.

След този успех, Реал Сосиедад заема 6-то място в класирането с 13 точки, а Жирона е 13-ти със седем пункта.