Само три дни след като победи вечния си враг Барселона Реал (Мадрид) не си даде много зор и завърши наравно 1:1 като гост на аматьорския Есиха в първи мач от турнира за Купата на Краля.

Голът за "белия балет" отбеляза Антонио Касано в 66-ата минута, а десет минути преди края Нолито изравни за домакините.

В двубой от същия турнир Валенсия надделя над Портуенсе с 1:2 като гост. "Прилепите" бяха изненадани още в 3-ата минута, след като Окана бе точен за домакините. Гостите обаче се върнаха бързо в мача чрез попадението на Ангуло в 20-ата минута. Отново той донесе победата на Валенсия с втория си гол в срещата в 73-ата минута.

Междувременно Барселона се наложи над Бадалона с 1:2 като гост. Точен за "каталунците" на два пъти бе Гудьонсен.