Реал (Мадрид) отново излезе на върха в Примера Дивисион. В предпоследния двубой от 30-ия кръг Кралският клуб се наложи с 2:0 като гост на Расинг Сантандер. Попаденията за Белия балет станаха дело на Кристиано Роналдо (от дузпа) и Гонсало Игуаин.
Успехът е 12-и поред за тима на Мануел Пелегрини. Така седмица преди "Ел Класико" Реал и Барса са с равен брой точки, но Реал е с по-добра голова-разлика.
Срещата започна с атаки още от началото. Във 2-ата минута вратарят на домакините спаси сигурен гол след опасен удар от фаул на Роналдо.
Расинг отговори с шут на Мануел Арана в 10-ата минута, който профуча на сантиметри от гредата. Малко по-късно суперталантът Каналес пропусна отлична възможност. Младокът се опита да прехвърли излезлия Касияс, но кълбото мина покрай вратата.
В 23-тата минута Кристиано Роналдо бе повален в наказателното поле от Жосе Моратон и съдията отсъди дузпа. Португалецът не сгреши от бялата точка и Галактико поведе.
След почивката темпото на спадна. Реал заигра на сигурно и това пострада качеството на играта. Въпреки това столичани стигнаха до втори гол, който подпечата победата им. В 76-ата минута Алваро Арбелоа изведе отлично Игуаин и той не сгреши - 0:2.
До края на двубоя Гути и Ронално направиха фрапантни пропуски и мадричани пропуснаха да направят победата си още по-изразителна.
Сантандер остава на 17-о място в класирането с 31 точки. Другата седмица пък е моментът на истината за Реал. Кралският клуб излиза срещу Барселона в мегадербито на Испания.
galaktiko
на 04.04.2010 в 19:54:16 #36Мургавата Фарса е с 1 титла за последните 4 години... ФАКТ, а РЕАЛ МАДРИД ВЕЛИКИ 32-ри с 3 титли за това време, ФАКТ
БОЖЕСТВОТО РЕАЛ МАДРИД погреба селската фарса в незнаен гроб 
renton
на 04.04.2010 в 19:53:58 #35Mehmеd | 04.04.2010 22:51 Бедния и скромен Реал отново се опитва да си купи титлата, но пак ще бъде унизен от най-великия испански отбор-БАРСЕЛОНА. Моята прогноза е 2-8,а след мача Галактико се връща да чисти кенефа от аватара си, а Господ бог към кърския труд .... каза Мехмед извади си броеницата от задника и си забърса задника с фереджето на майка си.
Mehmеd
на 04.04.2010 в 19:51:04 #34Бедния и скромен Реал отново се опитва да си купи титлата, но пак ще бъде унизен от най-великия испански отбор-БАРСЕЛОНА. Моята прогноза е 2-8,а след мача Галактико се връща да чисти кенефа от аватара си, а Господ бог към кърския труд
galaktiko
на 04.04.2010 в 19:50:17 #33росонера,
пикай върху сплъстеното руно на Капутана 
bronze
на 04.04.2010 в 19:48:55 #32Топспорт не зная какво сте гледали, но според мен не Арбелоа, а Гути изведе Игуаин за 0:2
Франки 
rossonera_ch
на 04.04.2010 в 19:48:26 #31galaktiko

renton
на 04.04.2010 в 19:44:39 #30един българин Ако е така идеално. И вместо Гранеро да си е Гути. Вече като каталяса да го сменят.
един българин
на 04.04.2010 в 19:42:32 #2958. renton | 04.04.2010 22:37 един българин То в такъв случай по-добре Рамос да е в центъра. Метцелдера много тромав. Гарай беше в групата,но не игра.Сигурно Пелегрини го пазеше за Ел Класико.
Касияс
Рамос-Албиол-Гарай-Арбелоа
Алонсо-Лас
Гути/Гранеро - Кака - КР
Игуаин

renton
на 04.04.2010 в 19:37:39 #28един българин То в такъв случай по-добре Рамос да е в центъра. Метцелдера много тромав.
един българин
на 04.04.2010 в 19:34:39 #27renton, ами Гарай?
Кои ще са централните бранители?
Гарай и Албиол?
Или Албиол - Метцелдер? 
един българин
на 04.04.2010 в 19:33:07 #26Kaпитан_Къдрав_Путан, ще ви пострижем на 10-ти, теб също!
renton
на 04.04.2010 в 19:33:04 #25един българин Най-вероятно Кака ще изиграе едно полувреме, Бензема може и да не влезе, а Лас мисля че е ок да играе титуляр.
galaktiko
на 04.04.2010 в 19:30:30 #24Капутана превъртя от вечното второ място
ЕДНО ДВЕ ТРИ
АЛА МАДРИ 
един българин
на 04.04.2010 в 19:29:30 #2346. Saso | 04.04.2010 22:27 С тази игра отивате на 2-3 гола разлика отново... добре, че имате Касияс Идея Ел Класикото ще е Х
Saso
на 04.04.2010 в 19:29:07 #22И добре, че е малкия пишлигар Космичния да ме развеселява неделя вечер... поредната изгубена душица
Saso
на 04.04.2010 в 19:27:40 #21С тази игра отивате на 2-3 гола разлика отново... добре, че имате Касияс
един българин
на 04.04.2010 в 19:26:44 #20Рентън, нищо лошо не казвам за Гути сега,но той играе максимум 1 полувреме добре,уморява се и се изгубва.
Чудно ми е защо Пелегрини не пусна Лас,Гарай,Бензема, Кака...Нали са здрави всички?
И какво?За Ел Класико ще ги пусне всички,без да са имали официален мач 2-3 седмици? 
Прилепа
на 04.04.2010 в 19:24:23 #19Който вземе Ел Класико е шампион според мен, затова то ще завърши 0:0
renton
на 04.04.2010 в 19:22:49 #18Чакале Аз тоя даже не го и знам.
galaktiko
на 04.04.2010 в 19:22:05 #17Господ-Бооооооооооог,
завинаги първи!