Отборите на Реал (Мадрид) и Виляреал не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0 в двубой от 7-ия кръг на испанската Ла Лига. Срещата стартира в спокойно темпо, като и двата отбора не предприемаха излишни рискове в началните минути.

Първата опасна ситуация дойде в 13-ата минута и бе на сметката на гостите. Тогава Арнаут Данжума проби отлично отляво, успя да мине елегантно между двама играчи на Реал, влезе в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но Тибо Куртоа се разтегна максимално и изби в корнер.

Валенсия - Атлетик (Билбао) 1:1 в мач от Ла Лига

Драма в последните минути доведе до равенство между Валенсия и Атлетик (Билбао)

1:1 на "Местая"

В 20-ата минута Пако Алкасер си освободи пространство удар пред пеналтерията, но изстрелът му бе неточен.

Снимка 547898

Източник: EPA/БГНЕС

Минута след това и Реал създаде нещо по-интересно пред противниковата врата. Карим Бензема получи от Винисиус Жуниор пред наказателното поле и шутира силно, но покрай дясната греда на Руи.

Малко след това вратарят на гостите изби в корнер опасно центриране на Родриго. В 29-ата минута Куртоа отново трябваше да се намесва след нов изстрел на Данжума. Виляреал владееше топката в 2/3 от игровото време и не се притесняваше да атакува често.

Последва добра комбинация на "жълтата подводница", която завърши с удар на Алкасер, но отново Куртоа спаси, а при добавката Йереми Пино беше блокиран от Начо. В крайна сметка бе отсъдена и засада. В 33-ата минута футболистите на Реал претендираха за нарушение срещу Бензема в наказателното поле, но съдията Хил Мансано подмина ситуацията.

Алавес - Атлетико (Мадрид) 0:1 в мач от Ла Лига

Този път късметът обърна гръб на Атлетико (Мадрид)

Последният Алавес удари шампионите

При следващата атака на "белите" Начо Фернандес падна в наказателното поле след съприкосновение с Раул Албиол, но отново не последва съдийски сигнал.

Снимка 547897

До края на полувремето Реал опита да се настани по-трайно в половината на Виляереал, но така и не успяваше да стигне до нова опасна ситуация

На почивката Карло Анчелоти реши да направи промяна в състава си. Той извади Родриго и пусна на негово място Едуардо Камавинга. Пет минути след началото на второто полувреме Едер Милитао засече с глава центриране в наказателното поле, но топката мина покрай гредата.

Обявиха дата и час за Ел Класико

Барселона и Реал (Мадрид) ще се играе в неделя, 24 октомври от 17:15 часа

В следващите минути "жълтата подводница" взе инициативата и около наказателното си поле. Атаките им бяха добре замислени, но все нещо не достигаше, за да се озове топката във вратата на Куртоа.

Снимка 547896

В 57-ата минута Пако Алкасер достигна до центриране от фланга, но ударът му премина на сантиметри от гредата. Домакините обаче вдигнаха оборотите в минутите до края, а Еден Азар влезе в 73-ата минута на мястото на Лука Модрич. Две минути след това Винисус пропусна добър шанс, след като стреля над вратата.

Куман отказва да говори за своето уволнение

"Говорих с Лапорта"

В 83-ата минута Реал беше много близо до гола, но само отличната реакция на Руи предотврати това. Азар центрира отдясно в наказателното поле, където резервата Иско засече с глава, но аржентинският страж се намеси инстинктивно и изби.