Валенсия и Атлетик (Билбао) оправдаха очакванията за здрава битка на "Местая", която завърши без победител 1:1. Напоследък резултатите на въпросните селекции не бяха оптимистични, което донякъде ги задоволява с постигнатата точка този следобед.

Ремито остави "прилепите" на пета позиция с 11 точки, докато Атлетик е седми с пункт по-малко.

Хората на Марселино поведоха в 68-ата минута. Иниго Мартинес се оказа най-съобразителен при центриране от корнер и между двама съперници от Валенсия преодоля Силесен с глава.

"Лос Че" изгубиха надежда за нещо повече в мача, когато в 82-ата Макси Гомес беше изгонен от рефера Ернандес заради втори жълт картон.

Това обаче не отложи драматичния финал на съперничеството. В петата минута от даденото продължение Гонсало Гедеш отигра с едно докосване центриране, пращайки го успоредно на голлинията. Там дебнеше резервата Маркош Андре, който отблизо фиксира крайното 1:1.

Алавес - Атлетико (Мадрид) 0:1 в мач от Ла Лига

Този път късметът обърна гръб на Атлетико (Мадрид)