Алавес надви Атлетико (Мадрид) с 1:0 у дома в среща от седмия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините стигнаха до победата след ранния гол на централния защитник Виктор Лагуардия в 4-та минута. Това се оказа и единственият точен удар в очертанията на вратата, пазена от стража на шампионите Ян Облак.

Обявиха дата и час за Ел Класико

Барселона и Реал (Мадрид) ще се играе в неделя, 24 октомври от 17:15 часа

През втората част "дюшекчиите" опитаха да променят развитието на двубоя, но се провалиха и така загубиха за първи път от началото на кампанията в Ла Лига.

Снимка 547829

Източник: EPA/БГНЕС

Тимът на Диего Симеоне продължи с неубедителните си изяви, след като обърна късно Хетафе в предишния кръг, но преди това не успя да вкара последователно на Порто и Атлетик Билбао при нулевите равенства съответно в Шампионска лига и Ла Лига.

Атлетико може да изостане от градския си съперник Реал на пет точки при успех на Кралския клуб над Виляреал в къщи. Алавес остава в зоната на изпадащите, но записа първи точки през сезона. В следващия кръг Атлетико приема Барселона, докато Алавес гостува на Атлетик Билбао.

Кадис - Барселона 0:0 в мач от Ла Лига