Отборът на Реал (Мадрид) доказва, че през този сезон е абсолютно непредсказуем тим. След като във вторник "кралете" бяха унизени с 1:4 от Аякс насред "Бернабеу", днес момчетата на Сантиаго Солари се събудиха и със същия резултат спечелиха гостуването си на Валядолид от Ла Лига.

По този начин "лос меренгес" стабилизираха позициите си на третото място, след като то трябва да бъде пазено от  набезите на изненадата Хетафе.

Барселона победи Райо Валекано с 3:1 у дома

Барса с нова крачка към титлата в Ла Лига

"Каталунците" победиха Райо Валекано с 3:1

И тази среща обаче не започна никак добре за мадридистите. Още в 12-ата минута главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините, след като Одриозола събори в наказателното поле откъсналия се Плано. Със задачата да изпълни наказателния удар се нагърби Алкарас който обаче прати коженото кълбо високо в аут.

Снимка 411496

Източник: EPA/БГНЕС

Случилото се обаче не притесни Валядолид и те все пак стигнаха до водачеството с гол в 29-ата минута. Гуардиола засече отлично центриране на далечната греда, като пусна успоредно на голлинията за непокрития Тухами, който на празна врата направи 1:0.

Реал (Мадрид) бързо излезе от шока и възстанови паритета още в 34-ата минута. Центриране доведе до въздушна битка между вратаря Масип и Начо. От нея победител нямаше, като топката мина зад гърбовете и на двамата футболисти. Зад тях обаче чакаше Рафа Варан, който с лекота направи 1:1.

Атлетико (Мадрид) с нов измъчен успех, очаква грешна стъпка от Барселона

Столичани изостават на 4 точки от лидера в подреждането

След паузата последваха минутите на Карим Бензема, който до 59-ата минута отбеляза два гола и сътвори пълния обрат на "Естадио Жозе Сория". Първо френският стрелец беше точен от дузпа, а след това превърна в гол и центриране от корнер на Тони Кроос.

Интригата в този двубой донякъде се върна, след като в 80-ата минута втори жълт картон получи Каземиро и той без време остави съотборниците си с човек по-малко.

Това не притесни по никакъв начин гостите от столицата, които дори успяха да отбележат и четвърто попадение. Карим Бензема продължи за кавалера на "Златната топка" - Лука Модрич. Хърватинът сътвори каскада от финтове срещу Фернандес, след което ефектно оформи за крайното 1:4.

Снимка 411498

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои тежък мач със Селта. Валядолид, който е на точка от зоната на изпадащите, пък домакинства на Ейбар.

Севиля разгроми Реал Сосиедад с 5:2

В Севиля потушиха напрежението с разгромен успех

Уисам Бен Йедер впечатли с хеттрик за 18 минути

ВАЛЯДОЛИД - РЕАЛ (МАДРИД) 1:4

1:0 Тухами (29"), 1:1 Варан (34"), 1:2 Бензема (51"), 1:3 Бензема-дузпа (59"), 1:4 Модрич (85")

СТАДИОН: "Жозе Сория"

СЪДИЯ: Х. Мансано

ВАЛЯДОЛИД: Масип, Начо, Калеро, Фернандес, Антонито, Алкарас, Мичел, Тухами, Плано, Гуардиола, Кеко (резерви: Жоел, Чоп, Ервиас, Мой, Мояно, Юнал, Верде)

РЕАЛ (МАДРИД): Куртоа, Одриозола, Начо, Варан, Регуилон, Модрич, Каземиро, Кроос, Себайос, Асенсио, Бензема (резерви: Навас, Диас, Гонзалес, Марсело, Сеоане, Вайехо, Валверде)