90+3′
Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: "Сантяго Бернабеу", Мадрид Зрители: 64777
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

90′

Жълт картон за Начо.

87′

Под освиркванията на собствените си фенове, Карим Бензема напуска вместо Винисиус Жуниор.

84′

Още една промяна от Чоло Симеоне. Никола Калинич ще замени Родриго.

81′

Лука Модрич отстъпва мястото си на Лукас Васкес, който има 10 минути, за да помогне на своя тим.

76′

КАРВАХАЛ! Атаките на Реал започваха да стават все по-опасни и в 76-ата минута Ян Облак отново беше човекът, спасил гостите от гол. Продължително разиграване на "кралете" завърши с подаване към навлизащия от фланга Карвахал. Бранителят обаче стреля в ръцете на съперниковия вратар.

73′
Снимка 380961

Източник: EPA/БГНЕС

70′

Жълт картон за Коке, който наруши правилата срещу Карвахал.

69′

Диего Симеоне сътвори дефанзивна смяна, пускайки в игра Томас Партей вместо Диего Коща.

67′

АСЕНСИО! Горещо на "Бернабеу" стана малко след това, когато сгъстената отбрана на Атлетико (Мадрид) бе преодоляна със страхотен извеждащ пас за непокрития по дясното крило Марко Асенсио. Звездата на Реал имаше цялото време на света, за да реши как да шутира срещу излезлия да го пресече Облак, но в крайна сметка шутира право в тялото на словенеца.

Снимка 380957

65′

Предпазливостта на второто полувреме доведе до интересно положение чак в 65-ата минута. Тогава Лука Модрич реши да разнообрази атаките на Реал с изстрел от далечна дистанция, който профуча близо до дясната греда на Атлетико.

Снимка 380959

63′

Жълт картон за Серхио Рамос, който удари без топка Анхел Кореа.

62′

Първа смяна и в редиците на Атлетико. Играта напуска Тома Лемар, а вместо него ще видим Анхел Кореа.

60′

Опит за мощен изстрел от фаул на Каземиро, който минава над горната греда на Облак.

58′

Официално предупреждение за Тома Лемар, който спря непозволено финтиралия го Дани Себайос.

48′

Официално предупреждение за Хуанфран.

46′

На почивката Хулен Лопетеги предприе доста смела смяна, като вместо Гарет Бейл, в игра пусна Дани Себайос.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Далечен шут на Марко Асенсио, който имаше необходимата сила, но бе париран с лекота от Облак.

38′

КОЩА! Футболистите на Атлетико продължаваха да се чувстват повече от уютно на "Бернабеу". В рамките на едно полувреме, втори играч на "рохибланкос" излезе сам срещу Тибо Куртоа. Този път късмета си пробва Диего Коща, но и той опита да копва топката над белгиеца и в крайна сметка сгреши.

37′

Атлетико се чувства доста комфортно на "Бернабеу", като може да се каже, че именно селекцията на Чоло Симеоне е тази, която диктува събитията на терена.

Снимка 380956

30′

Първи жълт картон в мача. Получава го Дани Карвахал, което вбеси играчите на Реал (Мадрид).

27′

БЕНЗЕМА! Домакините организираха добра атака в 27-ата минута, когато Асенсио и Дани Карвахал размениха бързи подавания по крилото. Последва успореден пас за Карим Бензема, който бе изпреварен от Хуанфран миг преди френският стрелец да отправи може би голов удар.

23′

Непрестанното движение към двете врати спомогна до поредното интересно положение в мадридския сблъсък. Саул пак реши да шутира от над 18 метра, като този път коженото кълбо не намери обсега на вратата, но притесни максимално феновете на Реал.

20′

БЕЙЛ! "Лос меренгес" бяха близо до повеждането в резултата с настъпването на 20-ата минута. Гарет Бейл се измъкна от персоналния си пазач и засече от въздуха центриране от фаул на Тони Кроос. Диагоналният изстрел на уелсеца обаче премина покрай опразнения от Облак ъгъл.

Снимка 380952

18′

Сигналната лампичка за хората на Хулен Лопетеги светна още веднъж в 18-ата минута, когато Антоан Гризман отново се оказа на опасна позиция в наказателното поле на Реал. И тук обаче с веща изява блесна новото попълнение Тибо Куртоа.

11′

Реал напомни за себе си в 12-ата минута, когато Серхио Рамос скочи най-високо при корнер, ала ударът му с глава беше слаб и попадна право в ръцете на Ян Облак.

5′

Силното начало на Атлети бе допълнено и с добра възможност малко по-късно пред Антоан Гризман. Световният шампион с Франция опита да прехвърли Куртоа, ала техничното му изпълнение се доближи близо до лявата греда.

4′

Битката на "Бернабеу" започна с предизвикателство за вратаря на домакините - Тибо Куртоа, който трябваше да отразява шут от средна дистанция на Саул.

1′

23. Родригес 23. Витоло

Градските съперници Реал и Атлетико се изправят в голямото дерби на кръга в Примера Дивисион. Освен стремеж за прогрес във временното класиране, битката ще бъде и своеобразно повторение на финала за Суперкупата на Европа преди няколко месеца, където сладкият триумф беше за "дюшекчиите".

Марсело пропуска следващите три мача за Реал (Мадрид)

Другият отсъстващ от последното занимание на Кралския клуб бе Иско

Настроението в лагера на домакините едва ли е добро, след като през седмицата допуснаха тежка загуба при визитата си на Севиля с 0:3. По този начин "кралете" не успяха да се възползват от грешната стъпка на Барселона, допуснал поражение в същата вечер, но от Леганес.

Домакинската форма на "лос меренгес" обаче е страховита. В последните си 12 шампионатни мача на "Бернабеу" Реал има 10 победи и 2 равенства, а отбелязаните попадения са цели 42. Проблемите за Хулен Лопетеги са свързани с контузиите на двама основни футболисти - Иско и Марсело, които със сигурност пропускат градското дерби. Под въпрос остава Дани Карвахал.

Хулен Лопетеги: Не мисля да отдавам голямо значение на загубите ни

"В дербитата винаги има много емоционални елементи"

Атлетико (Мадрид) стартира доста тромаво първенството, но след победата си с 3:0 над Хуеска се приближи максимално близо до Реал и Барса. В лагера на гостите с проблеми са Хосе Хименес, Стефан Савич и Сантиаго Ариас, но и тримата имат шанс да се появят на терена тази вечер.

Диего Симеоне похвали съперника, като изрично подчерта, че "кралете" са компенсирали тотално липсата на поелия към Ювентус - Кристиано Роналдо.

Двубоят на "Сантяго Бернабеу" ще бъде ръководен от Хуан Мунуреа.

Диего Симеоне: Липсата на Кристиано бе добре покрита от Реал в последните мачове

Симеоне: Липсата на Кристиано бе добре покрита от Реал в последните мачове