Нумансия постигна изключително важна победа над прекия конкурент за спасение Рекреативо (Уелва) с 1:0 в опашкарското дерби от 36-ия кръг на Примера дивисион.

Нумансия превъзхождаше гостите през целия мач и заслужено стигна до успеха, който дойде едва в 88-ата минута. Баркеро бе точен от дузпа, след нарушение на Ламас в наказателното поле. Играчът на гостите не се съгласи с решението на съдията и го оспори бурно, което му донесе втори жълт и съответно червен картон. В последните минути Аранда излезе сам срещу вратаря на Рекре, но се засуети и пропусна да удвои резултата.

Така Нумансия вече има 35 точки и се отлети от дъното, където вече е Рекреативо с 33.

Друг от борещите се за спасение тимове - Спортинг Хихон също записа важна победа. "Червено-белите" спечелиха с 2:1 срещу Малага.

Еспаньол пък почти сигурно си осигуриха оставането в Примера и догодина. Каталунците  надвиха с 1:0 Атлетик (Билбао). Точен бе Луис Гарсия от дузпа в 69-ата минута.

По същия път търгна и Бетис. Севилци триумфираха с 2:0 над Алмерия. Марк Гонсалес откри в 6-ата минута, а в 65-ата Арсу подпечата победата.

Сантандер постигна успех с 3:2 над Валядолид в мач без особено значение и за двата отбора. Серано, Перейра и Жигич бяха точни за домакините, а Виктор и Гойтом се разписаха за Расинг.